Ogłoszenia: Lucio rekordzistą

Mistrzostwa Świata 2006 nie będą dobrym wspomnieniem dla Lucio. Po porażce 0:1 z Francją Brazylijczycy musieli pożegnać się z tą imprezą już w ćwierćfinale. Małym pocieszeniem dla obrońcy Bayernu Monachium będzie to, że ustanowił on nowy rekord na mundialu.Otóż Lucio aż przez 386 minut nie sfaulował żadnego rywala, co jest wielkim wyczynem na takiej imprezie. Brazylijczyk dopiero w 26. minucie pojedynku 1/8 MŚ zatrzymał w nieprzepisowy sposób Thierryego Henryego. Tym samym o zaledwie 3 minuty wyprzedził poprzedniego rekordzistę, Carlosa Gamarrę z Paragwaju, który taki wynik osiągnął w 1998 roku.

Konkurenci już się przygotowują
Mimo że mistrzostwa nadal trwają, to już kilka zespołów z Bundesligi przygotowuje się do następnego sezonu. W sumie 9 drużyn rozpoczęły treningi, zaś kolejnych 7 zacznie je w poniedziałek. Najpóźniej swe zajęcia rozpoczną piłkarz Hannoveru i właśnie Bayernu Monachium, bo dopiero w środę.

Nie będzie postępowania przeciwko żadnemu Niemcowi
Żaden reprezentant Niemiec nie będzie miał nieprzyjemności w związku z zamieszaniem jakie wynikło po meczu Niemcy - Argentyna. Jak na razie komitet dyscyplinarny zajął się tylko Maxim Rodriguezem. "Zaatakował on Bastiana Schweinsteigera" powiedział Markus Siegler dzisiaj w Berlinie. Także na surową karę może liczyć Leandro Cufre za uderzenie Pera Mertesackera.