DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Nkunku Zawodnikiem Października w BL

fot.
Reklama

Poznaliśmy już laureata trzeciej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w kampanii 2021/22, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Podobnie jak w poprzedniej edycji nominowanych było sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazło się dwóch graczy Bayernu – Thomas Mueller oraz Robert Lewandowski. Decyzją kibiców, Piłkarzem Września wybrano Christophera Nkunku, który ma za sobą bardzo udany miesiąc w barwach RB Lipsk.

Nominowani byli:

− Thomas Mueller (Bayern Monachium)
− Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
− Karim Onisiwo (FSV Mainz)
− Christopher Nkunku (RB Lipsk)
− Dominik Szoboszlai (RB Lipsk)
− Jonas Hofmann (Gladbach)

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

>>> Głosować na zawodnika danego miesiąca zawsze można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Erling Haaland (Borussia Dortmund)
Wrzesień: 
Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen)
Październik: Christopher Nkunku (RB Lipsk)
Listopad: 
Grudzień: 
Styczeń: 
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...