Niemieckie kluby w CL

Mimo, że Bayern znalazł formę i wygrał z drużyną z Bazylei, wcale nie może tego powiedzięc klub Werderu Bremen. Na Giuseppe Meazza przyjechał Werder Brema, który nie był faworytem konfrontacji z broniącym trofeum Interem Mediolan. Gospodarze rozpoczęli konfrontację z wysokiego C. W 21. minucie po podaniu Estebana Cambiasso w dobrej sytuacji znalazł się Samuel Eto'o i uderzając pod nogami Tima Wiese dał prowadzenie. Po kilku minutach Eto'o znów wykorzystał świetne zagranie partnera i zdobył swojego trzeciego gola w drugim występie w obecnej edycji LM. W 34. minucie kapitalne podanie od reprezentanta Kamerunu otrzymał Wesley Sneijder i świetną podcinką pokonała bramkarza niemieckiego klubu. Zaś w 81. minucie po raz trzeci do siatki Tima Wiese trafił Eto'o. Werder poległ 4-0!

Powodów do narzekań napewno nie mają kibice z Gerlsenkirchen, ponieważ ich ukochany klub wygrał 2-0 z mistrzem Portugalii - Benficą Lizbona. Tym samym klub przełamał się po nieudanych występach zarówno w Bundeslidze jak i w LM po przegranej z Lyon'em 1-0. Trener gospodarzy Felix Magath ustawił drużynę bardzo ofensywnie. Na skrzydłach Ivan Rakitić oraz Jefferson Farfan, a także wysunięci Raul oraz Huntelaar, których wspierał Jurado. Dla Schalke bramki zdobyli sprowadzony przed końcem okienka transferowego Klass Jan Huntelaar oraz Jefferson Farfan.