Niemcy wygrywają 7:0

W cieniu groźnej kontuzji Philippa Lahma reprezentacja Niemiec wygrała z FSV Luckenwalde 7:0. W spotkaniu tym zagrało w sumie trzech zawodników Bayernu Monachium - Oliver Kahn, Philipp Lahm oraz Bastian Schwinsteiger.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenie gospodarzy mundialu - w 4. minucie prowadzenie Niemcom dał Gerald Asamoah, zaś niecałą minutę później na dwa zero podwyższył pomocnik Bayernu Bastian Schweinsteiger. Po kolejnych 15 minutach było już 4:0 dla kadry narodowej naszych zachodnich sąsiadów. "Katami" FSV Luckenwalde okazali się Thomas Hitzlsperger (13.) i Oliver Neuville (18.). Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, która trwała 30 minut.

W drugiej połowie, która trwała tyle samo co pierwsza, wynik potyczki na korzyść reprezentacji podwyższył z rzutu karnego Schweinsteiger (40.), jedną bramkę dołożył Klose (52.), a rezultat ustalił Hanke (54.).

Zawodnicy, którzy zagrali w reprezentacji

Pierwsza połowa: Kahn/Bayern Monachium - Friedrich/Hertha BSC Berlin, Mertesacker/Hannover 96, Huth/Chelsea, Jansen/Borussia Mönchengladbach - Frings/Werder - Schweinsteiger/Bayern Monachium, Hitzlsperger/VfB Stuttgart - Podolski/1. FC Köln (20/22) - Asamoah/Schalke 04, Neuville/Borussia Mönchengladbach

Druga połowa: Hildebrand/VfB Stuttgart - Schneider/Bayer Leverkusen, Huth, Nowotny/Bayer Leverkusen, Lahm/Bayern Monachium - Borowski/Werder, Schweinsteiger, Jansen - Hanke/VfL Wolfsburg, Klose/Werder, Odonkor/Borussia Dortmund