Niemcy remisują z Holendrami

Wczorajszego późnego wieczoru przyszło nam oglądać w akcji kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Tym razem niemiecka reprezentacja narodowa mierzyła się z Holendrami.

Mimo świetnej pierwszej połowy, podopieczni Joachima Loewa zremisowali na Veltins Arenie w Gelsenkirchen z „Oranje” 2:2. Mimo remisu niemieccy piłkarze ponownie pokazali się z dobrej strony i udowodnili, że są na dobrej drodze do odzyskania swojej najlepszej formy.

Strzelanie dla naszych sąsiadów zza Odry zaczął już w dziewiątej minucie Timo Werner, który wykorzystał dogranie Serge’a Gnabry’ego i popisał się przepięknym uderzeniem zza pola karnego. Zdobyta bramka nie ostudziła zapałów Niemców, którzy nie rezygnowali ze swoich groźnych ataków.

Gnabry i spółka błyskawicznie przechodzili do kolejnych ataków, czego efektem  było podwyższenie wyniku na 2:0 za sprawą Leroy’a Sane. Do końca pierwszej połowy zawodnicy „Die Mannschaft” mogli jeszcze zdobyć co najmniej jednego gola, ale wynik nie uległ już zmianie.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Joachima Loewa pewnie pokonają Holendrów 2:0, to na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu piłkarze „Oranje” wzięli się za odrabianie strat. Najpierw w 85. minucie bramkę strzelił Quincy Promes, zaś pięć minut później gola na wagę remisu zdobył Virgil van Dijk.

Mimo remisu w grze Niemców można było zauważyć sporą różnicę w grze w porównaniu do ostatnich tygodni. Gołym okiem można dostrzec także, że zmiana pokoleniowa zmierza w dobrym kierunku. Celem Joachima Loewa i jego podopiecznych są teraz kwalifikacje do Euro w 2020 roku, które rozpoczną się już w przyszłym roku.

Tym razem od pierwszych minut mogliśmy oglądać w akcji pięciu zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Mats Hummels oraz Niklas Suele rozegrali pełne 90 minut, podczas gdy Serge Gnabry został zmieniony w 66. minucie przez Thomasa Muellera. Na ostatnie dziesięć minut na murawie zameldował się także Leon Goretzka.

Niemcy 2:2 (2:0) Holandia

Bramki: 1:0 Werner (9’), 2:0 Sane (20’), 2:1 Promes (85’), 2:2 van Dijk (90’)

Niemcy: Neuer – Suele, Hummels, Ruediger – Kehrer, Kimmich, Kroos, Schulz – Gnabry (Mueller 66’), Werner (Reus 63’), Sane (80’ Goretzka)