Niemcy gromią, Stanisic na ławce

Wczorajszego wieczoru oraz późnym popołudniem odbyło się kilka spotkań w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. W akcji mogliśmy oglądać kilku zawodników Bayernu.

Volkswagen-Arena we Wolfsburgu: Niemcy 9:0 (4:0) Liechtenstein

Wielkie powody do zadowolenia mogą mieć nasi sąsiedzi zza Odry, którzy wczorajszego wieczoru podejmowali na własnym podwórku Liechtenstein w ramach eliminacji do mistrzostw Świata w 2022 roku w Katarze.

Pojedynek w Wolfsburgu ułożył się dla podopiecznych Hansiego Flicka wręcz wzorowo, albowiem goście od 9. minuty grali w osłabieniu z racji na czerwoną kartkę Hofera. Ostatecznie Niemcy rozbili swoich przeciwników aż 9:0 i umocnili się na pozycji w tabeli grupy J (mają już od października zapewniony awans).

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się Leroy Sane (2), Thomas Mueller (2), Ilkay Guendogan, Marco Reus, Ridle Baku, Daniel Kaufmann oraz Maximillian Goeppel (obaj samobójcze trafienia). Występy piłkarzy Bayernu:

Manuel Neuer (90 minut)
Thomas Mueller (90 minut + 2 bramki)
Leroy Sane (64 minuty + 2 bramki)
Leon Goretzka (45 minut + asysta)

National Stadium Ta'Qali w Malcie: Malta 1:7 (1:4) Chorwacja

Tym razem Josip Stanišić nie podniósł się nawet z ławki, ale defensor Bayernu może mieć powody do szczęścia, albowiem jego koledzy rozbili Maltę 7:1 i zdobyli jakże cenne 3 punkty. Obecnie Chorwaci zajmują drugie miejsce i tracą do Rosjan 2 punkty.

Tym samym o pierwszej lokacie w tabeli grupy H zadecyduje nadchodzący niedzielny mecz wicemistrzów Świata z Rosjanami. Niewykluczone, że tym razem Stani może otrzymać szansę gry od samego początku.

Stade de Kegue w Lome: Togo 1:1 (1:0) Senegal

Mniejsze powody do zadowolenia może mieć z kolei Bouna Sarr, który wraz z kolegami mierzył się na wyjeździe z Togo w ramach eliminacji do mistrzostw Świata w 2022 roku. Togijczycy co prawda prowadzili 1:0 niemalże do samego końca, ale w doliczonym czasie gry Senegalczycy doprowadzili do wyrównania i zdobyli cenny punkt.

Jedyny reprezentant Bayernu, czyli wspomniany wyżej Sarr, rozegrał mecz na Stade de Kegue w pełnym wymiarze czasowym.

Francja U-20 2:3 (1:1) Niemcy U-20

Znacznie wcześniej, bo o 15:00 swoje spotkanie towarzyskie rozegrali zawodnicy francuskiej kadry narodowej do lat 20. Rywalem młodych Francuzów byli Niemcy, którzy okazali się lepsi i ograli swoich rywali 3:2. Tanguy Nianzou zagrał od samego początku i spędził pełne 90 minut na boisku.