Neuer: Lubimy grać przeciwko BVB

Po niedawnej wygranej nad Viktorią Pilzno w Lidze Mistrzów, dziś wieczorem klub ze stolicy Bawarii wraca do akcji w rozgrywkach Bundesligi.

Tym razem rywalem monachijczyków będzie Borussia Dortmund, która pokonała w środku tygodnia Sevillę FC 4:1. Co do dzisiejszego starcia w Bundeslidze, wywiadu dla klubowej TV udzielił kapitan i numer jeden w bramce Bayernu, czyli Manuel Neuer.

Niemiecki golkiper nie ukrywa, iż cały zespół nie może doczekać się dzisiejszej rywalizacji, zwłaszcza że „Bawarczycy” uwielbiają takie pojedynki. 36-latek odniósł się również do spadku formy mistrzów Niemiec przed przerwą reprezentacyjną.

− Zagrają przeciwko sobie najlepsi piłkarze. Dla nas zawodników, takie spotkania są zawsze najciekawsze, kiedy możemy sprawdzić się przeciwko najlepszym – powiedział Neuer.

− Lubimy grać przeciwko Dortmundowi. W ostatnich latach, czy też dekadach, Dortmund niemalże zawsze był na równi z nami. Są naszymi głównymi rywalami w Bundeslidze. To pojedynek, w którym możesz oczekiwać wszystkiego – wszyscy chcą oglądać takie pojedynki – dodał.

− Po przerwie reprezentacyjnej w szatni panuje dobra atmosfera. Uzyskaliśmy dwa dobre rezultaty. Zaczęliśmy małą serię i chcemy to kontynuować w meczu z BVB. Nastroje są teraz lepsze, ponieważ wcześniej mieliśmy pewne problemy – mówił dalej.

− Chcemy teraz budować na naszych zwycięstwach i postarać się oczywiście o 3 punkty w Dortmundzie. To bardzo ważne, że mamy dobry i szeroki skład, dzięki czemu mamy dużo opcji – podsumował Manuel Neuer.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy również zaprosić raz jeszcze wszystkich użytkowników do udziału w naszej zabawie pod tytułem „Liga Typer”. Aby oddać swoje typy wystarczy kliknąć tutaj. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: FCB TV