DieRoten.pl

Neuer: Cieszę się, że Flick zostanie nowym selekcjonerem

03.06.2021, 11:19:05
FotoOlimpik

Obecnie selekcjonerem niemieckiej reprezentacji narodowej jest Joachim Loew, ale po zakończeniu turnieju mistrzostw Europy dojdzie do zmiany na tym stanowisku.

Nie jest już żadną tajemnicą, że po turnieju mistrzostw Europy nowym selekcjonerem Niemiec zostanie obecny jeszcze trener Bayernu Monachium, czyli Hansi Flick.

56-latek podpisał umowę z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej, która będzie obowiązywać przez trzy kolejne lata (obejmie Mundial w 2022 roku i EURO w 2024 roku). Ostatnio na temat zatrudnienia Hansiego przez DFB wypowiedział się kapitan oraz numer jeden w bramce FCB i kadry narodowej, czyli Manuel Neuer.

− Wszyscy wiedzą, że mam z nim dobre relacje i przeżyliśmy razem wiele udanych momentów. To dobra decyzja DFB, aby zatrudnić go jako nowego selekcjonera – powiedział Neuer.

− Niemniej jednak, teraz mamy przed sobą ważny turniej i chcemy się na nim skupić. Z obecnym sztabem szkoleniowym mamy właściwy zespół na właściwym miejscu. Mamy za co dziękować Joachimowi Loewowi i wszyscy chcemy go dobrze pożegnać – mówił dalej.

− Zawsze dobrze się bawię i cieszę się grą w drużynie narodowej. Tak długo, jak moje ciało będzie w stanie to wytrzymać, będę grał dla Niemiec. Jestem w dobrej formie i mogę występować na tym poziomie i nie planuję jeszcze kończyć mojej międzynarodowej kariery. Nie uzależniałbym tego również od tego, kto jest trenerem – podsumował Manuel Neuer.

Zanim niemiecka reprezentacja narodowa przystąpi do rywalizacji na EURO, to podopiecznych Joachima Loewa czekają jeszcze dwa sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się już dziś wieczorem – dokładnie o 21:00 Niemcy zagrają z Danią.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama03.06.2021 15:35
Chyba każdy robi sobie nadzieję z tego powodu.
03.06.2021 14:35
Z taką ilością graczy Bayernu w kadrze to dla Flicka prawie nie będzie różnicy.
03.06.2021 14:02
Niemcy potrzebują świeżego spojrzenia na piłkę. Loew się wypalił co prawdopodobnie potwierdzi się również w najbliższych ME.
03.06.2021 13:31
Dla wielu piłkarzy Bayernu to dobrze że Flick zostanie nowym selekcjonerem, szczególnie dla Mullera a i Boateng może wrócić na jesień.