DieRoten.pl
Reklama

„Musiala zostanie Piłkarzem Roku na Świecie”

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Od początku sezonu 2022/23, największą furorę spośród wszystkich zawodników pierwszego zespołu Bayernu Monachium robi zaledwie 19-letni pomocnik Jamal Musiala.

Młody pomocnik stał się kluczowym zawodnikiem w kadrze Nagelsmanna i obecnie mało kto potrafi wyobrazić sobie wyjściową jedenastkę bez tego dziewiętnastoletniego magika.

Świetne występy oraz niesamowita technika, którą zachwyca się już cała piłkarska Europa, sprawiają jednocześnie, że o Jamalu Musiali robi się coraz głośniej. Tym razem pochwał pod adresem pomocnika nie szczędził Lothar Matthaeus, który zaznaczył w swoim felietonie, że Niemiec może zostać w niedalekiej przyszłości Piłkarzem Roku na Świecie.

− Jakim wspaniałym piłkarzem jest ten Jamal Musiala! Musiala łączy w sobie pracowitość, chciwość, koncentrację, talent i przyziemność. Utrzymuje piłkę płasko i jednocześnie eksploduje. Jego gol przeciwko Wolfsburgowi był niesamowity – stwierdził Matthaeus.

− Jamal jest bardzo sympatyczny, daleki od obnoszenia się świecidełkami i całym tym bling-bling. On po prostu chce grać w piłkę i robi to rewelacyjnie. Dokąd może go to doprowadzić? Myślę, że do tytułu Piłkarza Roku na Świecie! – mówił dalej.

− To wcale nie musi być za trzy, cztery, pięć lat. Może się to stać już w najbliższej przyszłości. Owszem, nie powinno się nakładać zbyt dużej presji na młodych zawodników. Ten zawodnik może stać się bardzo, bardzo wielkim piłkarzem. Proszę sobie wyobrazić, że wygrywa Ligę Mistrzów z Bayernem i zostaje Mistrzem Świata z Niemcami – podsumował Lothar Matthaeus.

Mając na uwadze dotychczasowy sezon 2022/23, to Jamal Musiala wystąpił we wszystkich 3 meczach o stawkę dla Bayernu, zaś jego dorobek to obecnie 4 bramki oraz 1 asysta, co czyni go zarazem najskuteczniejszym piłkarzem w obecnej kadrze monachijczyków.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...