DieRoten.pl
Reklama

Musiala: Trudno jest mi być zadowolonym z siebie

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

4 lipca 2019 roku do klubu ze stolicy Bawarii trafił Jamal Musiala, który trafił do akademii piłkarskiej FCB z Chelsea FC za sumę 200 tysięcy euro (opłata za szkolenie).

Z perspektywy czasu, monachijczycy dokonali doskonałego wręcz „interesu”, ściągając do siebie utalentowanego pomocnika, który obecnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem w kadrze bawarskiego klubu w sezonie 2022/23.

Jakiś czas temu 19-latek udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł do różnych tematów związanych nie tylko ze swoją karierą, ale i rozwojem. 

− Moje wykończenie było już dobre, ale dalej ciężko nad tym pracowałem, aby być jak najbardziej wydajnym, głównie z naszym asystentem Dino Toppmoellerem po treningu. Teraz jeszcze bardziej wczuwam się w pozycje, z których mogę strzelać − powiedział Musiala.

− Zawsze robiłem coś ze swoim ciałem, żeby być sprawnym i stabilnym. To procentuje, czuję się bardzo mocno i komfortowo na boisku − dodał.

− Trenujemy dokładnie takie wykończenia, jakie otrzymuje się zwykle w grze. Chodzi o regularność. Bramki, które strzelam teraz, to wszystkie trafienia, które zdobywałem na treningach w podobny sposób − mówił dalej.

− Tak, mogę tak to powiedzieć. Trudno mi być zadowolonym z siebie po meczu. Dlaczego? Zawsze są sytuacje, które mogłem lepiej rozwiązać. Ten sposób myślenia towarzyszy mi niemal przez całe życie − podsumował Jamal Musiala.

Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, Jamal miał okazję rozegrać w sumie 100 spotkań, w których to strzelił 27 bramek oraz zanotował 17 asyst. Ponadto razem z kolegami zdobył 9 tytułów.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...