DieRoten.pl

Mueller: Mogłem odejść z Bayernu 2 lata temu

03.02.2022, 11:54:36

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że wychowanek FCB – Thomas Mueller – jest jedną z największych legend i ikon całego Bayernu Monachium.

Wystarczy wspomnieć, że Niemiec gra dla Bayernu już od 2000 roku i od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole, może pochwalić się 30 tytułami. Ponadto jego liczby robią przeogromne wrażenie – w końcu mowa o 610 meczach, w których to strzelił 223 bramki oraz zanotował 238 asyst.

We wczorajszym wydaniu niemieckiego tygodnika „Sport Bild” ukazał się obszerny wywiad z Thomasem Muellerem, który odniósł się między innymi do swojego niedoszłego odejścia w 2020 roku oraz współpracy z Pepem Guardiolą. Ponadto 32-latek poruszył kwestię swoich asyst i równania się z Messim.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia wychowanek bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Thomas Mueller na temat:

…30 tytułów jako piłkarz FCB:

„…Tytuły są tylko wynikiem wspólnego, zespołowego sukcesu. Dla mnie to nie liczba tytułów jest decydująca, ale wiele wspaniałych doświadczeń i emocji, przez które przechodzisz po drodze z drużyną i naszymi fanami. Oczywiście, niektóre tytuły i ich historie są wybitne. Ale dla mnie, patrząc wstecz, szczególnie miłe jest to, że zawsze udawało mi się wrócić po niepowodzeniach.”

…swojego niedoszłego odejścia w 2020 roku:

„…To prawda, mogło się zdarzyć, że opuściłbym klub zimą 2 lata temu, gdyby znana nam dobrze sytuacja z Niko Kovacem potoczyła się inaczej. Z perspektywy czasu, oczywiście, jestem zadowolony z tego, jak się sprawy potoczyły. Słowo „poważnie” brzmi za dramatycznie. Patrzę na to bardziej racjonalnie – w świecie piłki zmiany zachodzą cały czas. Dla mnie byłby to bolesny, ale konieczny krok. W tym czasie odbyła się bardzo otwarta i obiektywna dyskusja z zarządem klubu. Ale ponieważ transfery nie są dokonywane w październiku, to ostatecznie nigdy nie nabrało to konkretnego kształtu.”

…niedoszłego transferu do Manchesteru United:

„…Louis van Gaal i ja mamy razem szczególną historię, wielkie wzajemne zaufanie. Dlatego nie wykluczałem tej opcji od samego początku, mimo że czułem się wtedy w klubie bardzo dobrze. Bayern w żadnym wypadku nie chciał mnie oddać, więc do tego transferu w ogóle nie doszło. W tamtym czasie to już była deklaracja i uznanie dla klubu, co mi zaimponowało. To nie było nic nieznaczącego.”

…Pepa Guardioli:

„…Myślę, że relacje między Pepem a mną zawsze charakteryzowały się wielkim szacunkiem. Ale było też dla mnie jasne, że nie jestem prototypem gracza Pepa, jakim był on w Barcelonie. Łączyło nas obu to, że byliśmy i jesteśmy niezwykle dociekliwi i głodni sukcesu! Z biegiem czasu Pep nauczył się jak używać i wykorzystywać moje mocne strony. Pomógł mi nie tylko poprawić się indywidualnie dzięki swojej taktyce i teorii treningu. Pomógł mi także odnaleźć sposób, aby odnajdywać się w jeszcze większej liczbie dogodnych okazji pod polem karnym. W 2016 roku zdobyłem nawet pod jego wodzą najwięcej bramek w mojej karierze.”

…tego, czy ktoś odbierze mu rekord tytułów w Bundeslidze:

„…Nie wydaje mi się. W naszym zespole mamy prawdziwych kolekcjonerów tytułów jak Coman czy Jo Kimmich. 11 tytułów to ciekawa liczba, ale na pewno da się to pobić.”

…tego, czy strzelając więcej bramek byłby środkowym napastnikiem:

„…Gdybym został środkowym napastnikiem, być może w ogóle nie byłoby mnie w Bayernie. Jestem bardzo pewny, że nie mam wszystkich cech środkowego napastnika na poziomie Bayernu. Mam niektóre z umiejętności topowego napastnika – styl wbiegania, instynkt, wykończenie w polu karnym - ale na przykład grając tyłem do bramki przeciwko 100-kilogramowemu obrońcy, nie poradziłbym sobie, bo nie w tym tkwi moja siła fizyczna w pojedynkach.”

…tego, czy tylko Messi może się z nim równać pod względem asyst:

„…Jeśli chodzi o samą liczbę asyst, to myślę, że w tej chwili tak właśnie jest. Jeśli spojrzeć na dane z ostatnich trzech lat, to w tej kategorii wyprzedzam nawet Messiego. To dla mnie nic nowego i wielka motywacja, by rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie na murawie. Robię to od czasu mojego przełomu w 2010 roku, ale bezpośrednie porównanie z Messim jest trochę kiepskie. To, co on i Cristiano Ronaldo robili w światowej piłce przez ostatnie 15 lat, a także to, co Lewy robi od kilku lat, nawet jeśli chodzi o gołe statystyki indywidualne, jest niemal nie z tego świata. Staram się jednak trochę za tym nadążyć (uśmiecha się).”

…słów Hoenessa, , że nie wyobraża sobie Bayernu bez Neuera, Lewego i Muellera:

„…Oczywiście podzielam jego zdanie, że jako trio gramy z powodzeniem od dawna i ukształtowaliśmy zespół w ostatnich latach. Reszta to już kwestia decyzji.”

…możliwego rozdzielenia latem duetu Lewandowski & Mueller:

„…Bayern ma wysokie wymagania wobec siebie i zawodników. Roland Wohlfarth był dwukrotnie najlepszym strzelcem w latach 90’, a mimo to zawsze pojawiała się nowa konkurencja. Podobnie było z czołowymi napastnikami jak Giovane Elber czy Roy Makaay. W piłce wszystko jest możliwe. Ale byłoby to z pewnością zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak dobrze się wszystkim wiedzie w tej chwili.”

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)05.02.2022 12:03
To był zły moment dla klubu, najważniejsze, że skończyło się jak skończyło. Oby jeszcze choć jedną Ligę Mistrżów Tomek wygrał z nami.
04.02.2022 08:10
Thomas nigdzie nie odejdzie jeśli chce być największa legenda Bayernu to musi u nas grać do końca kariery, a sadze ze to jeszcze kilka lat, nie wierze ze nowy kontrakt to jego ostatni, Liczę ze za 10 lat będzie naszym trenerem, a Lewy i Nuerer będą w zarządzie kluby, ale żeby osiągnąć taki status to trzeba być wierny klubowi, Manu już mówi ze planuje grać do 40 stki, Ta trójka jest jak wino z roku na rok coraz lepsza i pograją razem jeszcze kilka sezonów
03.02.2022 18:49
Tomek Ciągle mówi o tym odejściu ... Czy to właśnie jest ten czas żeby zmienić barwy klubowe ... ?
03.02.2022 18:04
Kilka razy zebrały się już ciemnie chmury nad nim ale zawsze wychodził zwycięsko a klub dobrze na tym wychodził:)
03.02.2022 14:52
Każdy trener powinien zacząć od tego jak wykorzystać atuty Tomka i wkomponować je w swoją taktykę - bez tego nawet niech nie myśli o BAYERNIE )))
03.02.2022 14:22
Miejsce "Tomka" jest w Bayernie!
03.02.2022 14:19
Dokładnie, jest to też lekcja, że trener nie powinien samodzielnie decydować o kształcie składu i że znana nam z Premier League funkcja managera w Bayernie nie zadziała. Od czasu Ottmara żaden szkoleniowiec nie pracował u nas dłużej, niż 3 lata, a zawodnicy, którzy zostają u nas nierzadko na 7-10 sezonów.

Edytowano : 2022-02-03 14:20:07

*a zawodnicy zostają u nas nierzadko na 7-10 sezonów.
03.02.2022 12:35
Wzdrygam się na samą myśl o tym. Kovac mógł wyrządzić długofalową szkodę po sobie w klubie, ale na szczęście nie doszło do tego.