DieRoten.pl
Reklama

Mueller krytycznie o Kovacu

fot.
Reklama

Jak już doskonale wiemy, na samym początku listopada minionego roku, z funkcji trenera pierwszej drużyny rekordowego mistrza Niemiec zrezygnował Niko Kovac.

Chorwacki szkoleniowiec momentalnie został zastąpiony przez swojego asystenta − Hansiego Flicka. Jak się szybko okazało, powierzenie obowiązków i opieki nad zespołem "Gwiazdy Południa" 54-letniemu trenerowi okazało się absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Po wielu tygodniach od momentu odejścia Kovaca (na własne życzenie), na temat swojego byłego opiekuna wypowiedział się wychowanek FCB, a będąc dokładniejszym Thomas Mueller, który do dziś nie rozumie, dlaczego jeszcze nie tak dawno temu był zmuszony przesiedzieć sześć meczów z rzędu na ławce rezerwowych.

Nie mogłem zrozumieć i nadal tego nie rozumiem, dlaczego siadałem na ławce sześć razy z rzędu, ponieważ byłem bardzo przekonany, że mogę pomóc drużynie. Nie takiej roli oczekiwałem, kiedy skończyłem dopiero 30 lat − zauważył Niemiec.

− Od tamtej pory wszystko układa się bardzo dobrze zarówno dla mnie, jak i naszej drużyny − z wyjątkiem spotkań z Bayerem Leverkusen oraz Borussią M'Gladbach, w których graliśmy dobrze, ale ostatecznie przegraliśmy − mówił dalej.

W tej samej rozmowie dla niemieckiego "SportBuzzer.de", wychowanek "Gwiazdy Południa" odniósł się również do osoby Jadona Sancho z Borussii Dortmund, który ostatnimi tygodniami radzi sobie wręcz doskonale, o czym też świadczą jego liczby i statystyki.

− Jadon Sancho jest świetnym piłkarzem. Dzięki swojej technice, szybkości i dryblingowi stwarza wielkie zagrożenie. W Bundeslidze są inni zawodnicy o takich umiejętnościach, ale nie posiadają oni takiej umiejętności podejmowania decyzji jak on − podsumował Mueller.

Źródło: SportBuzzer
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...