Miro Klose przerywa złą passę - Bayern zwycięża 1:0 w Karlsruhe

Bayern wreszcie przerywa serię bez zwycięstwa. Po czterech meczach z rzędu bez zwycięstwa, Miroslav Klose w końcówce meczu ratuje 3 punkty honorowym trafieniem dla Bayernu. Mecz ten był zarazem generalną próbą przed meczem Ligi Mistrzów we wtorek.

30.500 widzów na Wildstadionpark ogladało bezbramkowe spotkanie do 86 minuty, kiedy to Miroslav Klose skierował piłke do siatki zaliczając tym samym swoje drugie trafienie w sezonie dla FCB. Jednak drużyna Jürgena Klinsmanna nadal widnieje w tabeli na miejscu 11 i przed meczem z Fiorentiną musi obawiać się o występ Luci Toniego, który w dzisiejszym spotkaniu musiał zejść z boiska z powodu uderzenia w żebra.

Do wyjściowej jedenastki powrócił kapitan Mark van Bommel i grał w środku pola zamiast Martina Demichelisa. Argentyńczyk powrócił do środka obrony, tym samym Daniel van Buyten siedział dzisiaj na ławce.

"Nic innego tylko trzy punkty!" - z takim podejściem Bawarczycy podchodzili do dzisiejszego meczu i w pierwszych 15 miutach mieli wyraźną przewagę. Stosunek strzałów na bramkę wynosił wtedy 5:1 dla FCB. Dobre okazję mieli Franck Ribery w 13 minucie i Bastian Schweinsteiger w 14, lecz bramkarz KSC Thomas Miller nie dał się zaskoczyć.

Po stronie ataku Karlsruhe było nie wiele do oglądania, jednak zmieniło się to po 15 minucie. Sebastian Freis z prawego roka pola karnego trafia w poprzeczkę, dając tym samym pobudzający sygnał swoim kolegom. W 20. minucie strzał z dystansu Antonio da Silvy.

W 32 minucie Bayern znów zagroził bramce KSC. Po dośrodkowaniu Massimo Oddo, Toni uderza głową, lecz piłka trafia prosto w ręce bramkarza. Kilka minut później z powodu poobijanych żeber Luca Toni musi zejść z boiska, w jego miejsce wchodzi Lukas Podolski.

Już po dwóch minutach reprezentant Niemiec dochodzi do strzału, piłka nieznacznie mija jednak bramkę. I tak mija 45 minut bezbramkowego widowiska, dość ciekawego, ale bynajmniej nie najwyższej klasy.

Po zmianie stron przeciwnik zaczął działać, KSC wyraźnie naciska i zagraża bramce FCB. W 86 minucie Miroslav Klose odwraca losy spotkania. Po ostrym dośrodkowaniu Oddo, reprezentant Niemiec strzela na bramkę z 5 metrów, zyskując tym samym zwycięstwo i zapewniąjąc trzy punkty FCB.