DieRoten.pl

Mehmet Scholl: Boateng ma klasę

14.10.2013, 20:57:58

Legendarny pomocnik Bayernu jest pod wrażeniem postępu, który został poczyniony przez Jerome Boatenga. Mehmet Scholl podzielił się swoimi spostrzeżeniami z reporterem ARD.

"On ma za sobą wielką transformację w porównaniu do poprzedniego sezonu i ledwo można go poznać" - mówi Scholli - "Jeżeli piłkarze pokazują chęć do zmian i podniesienia umiejętności, to jest to dowodem ich klasy".

Zdaniem Scholla, zmiana podejścia 25-letniego obrońcy została wymuszona przez zarząd FCBM.

"Przeprowadzili rozmowę z Boatengiem i powiedzieli mu, że nie będzie już piłkarzem Bayernu, jeżeli dalej będzie się prezentował tak jak w ostatnim sezonie" - ujawnia ex-Bawarczyk.

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)15.10.2013 17:52
Cieszy, że Scholl w przeciwieństwie do Lotthara potrafi przyznać się do błędu :)
Mehmeta zawsze lubiłem i szanowałem, bez względu na jego wypowiedzi już po zakończeniu kariery piłkarskiej. A co do Boatenga, to oczywiście zrobił ogromny postęp i jest teraz jednym z topowych obrońców.
15.10.2013 09:04
I widać to nim wstrząsnęło, z korzyścią dla nas:)
15.10.2013 08:27
heat

Właśnie sezon 11/12 miał naprawdę kiepski. Holger z wahaniami formy? Był to wówczas najlepszy sezon Holgera w karierze. Wygrał wszystkie rankingi itp. Naprawdę grał wtedy bardzo dobrze a i van Buyten tamten sezon może zaliczyć do udanych. Na początku czesto grał kosztem właśnie Boatenga :) Jerome w tamtym sezonie popełniał głupie błędy, faule, brakowało mu koncentracji. Pewnie Schollowi chodzi o sezon 11/12
15.10.2013 08:22
Boa cały czas się rozwija, ale największy Jego atut to charakter. Jeśli chodzi o Boatenga, to wiadomym jest, że nigdy nie odpuści. W Bayernie od zeszłego sezonu jest w bardzo dobrej formie, więc Scholl chyba miał na myśli zmianę po sezonie 2011/2012.
15.10.2013 01:03
Po prostu mówię jak jest, a to w niczym nie umniejsza mojego szacunku do tych byłych zawodników.
15.10.2013 00:10
@Klinsmann18
Trochę za daleko się posunąłeś, ci ludzie tworzyli historię tego klubu, ale szczerze mówiąc czasem ich wypowiedzi są denerwujące. Zwłaszcza tyczy się to Matthausa... Lothar ostatnio głównie pieprzy od rzeczy byle go cytowano...

@Jachug
W sezonie 11/12 Boa też grał poprawnie. Popełniał trochę błędów, ale to dlatego, że po pierwsze nie miał porządnego partnera (Van Buytena w jego "najlepszym" wydaniu i Holgera z wahaniami formy) i po drugie (co gorsza) był rzucany przez Juppa z prawej do środka i tak w kółko, aż wykrystalizował się Alaba na lewej obronie.
Od kiedy zarząd sprawił mu świetnego (a nawet wybitnego) partnera w postaci Dante, a Heynckes zaczął na niego stawiać tylko na stoperze Jerome tylko się rozwija i z miesiąca na miesiąc jest lepszym obrońcą. Obecnie - prawdziwy lider obrony przebijający swoją charyzmą Lahma (ja cały czas twierdzę, że on się nie nadaje na kapitana :P) i pewnością Dantego (mimo tego, a może przez to, że Brazylijczyk ma tak świetne wyszkolenie techniczne ma czasem problemy z koncetracją).
14.10.2013 23:37
Klinsmann18
Scholl do czerwca tego roku był trenerem Bayernu II.
14.10.2013 22:58
Klinsmann troche wiecej szacunku do tego pilkarza moze co????? Nie masz pojecia kim byl dla nas Mehmet takiego oddanego pilkarza Bayernowi to my jeszcze dlugo nie bedziemy miec a to nie byl nasz wychowanek!!!!Numer 7 nabral nowego znaczenia w Bayernie i wiadomo kto go teraz nosi cos w tym jest
14.10.2013 22:55
Hmm w zeszlym sezonie Boa moze mioł wahania formy ale końcówke sezonu w najważniejszych meczach groł bardzo dobrze i raczyj tako rozmowa nie była potrzebno o ila była. W tym sezonie Boa od samego poczatku znakomicie gro, szkoda tylko kartki z City ale to po błedzie trzech naszych innych piłkarzy i musioł ratować sytułacja i sie poświęcił !
14.10.2013 22:37
Te wszystkie Lothary Matthause, Mehmety Sholle czy Steffany Effenbergi, z całym szacunkiem dla nich za to czego dokonali w swych piłkarskich karierach, pozostają teraz bezrobotni i na siłę próbują zaistnieć i przypomnieć o sobie w mediach. Jakoś nie wierzę tym informacjom, no bo skąd Scholl może wiedzieć o czym Hoeness czy Rummenigge czy nawet Sammer rozmawia z piłkarzami pierwszego zespołu w swoim biurze lub na boisku treningowym skoro on był tylko trenerem zespołu rezerw i nie miał dostępu do pierwszej drużyny?
14.10.2013 22:01
Może chodziło mu o sezon 11/12? Ale jeśli mówił o 12/13 to faktycznie dziwna wypowiedz...
Bo tak jak pisałeś, w poprzednim grał porównywalnie jak teraz ( czyli po profesorsku :D ).
14.10.2013 21:27
"Przeprowadzili rozmowę z Boatengiem i powiedzieli mu, że nie będzie już piłkarzem Bayernu, jeżeli dalej będzie się prezentował tak jak w ostatnim sezonie"
Co?! Poprzedni sezon Jerome'a był bardzo dobry. Grał porównywalnie do tego co gra obecnie. Poza tym - nawet jeśli Boa miałby zagrać jeden słabszy sezon, to z jakiej racji zarząd miałby go wyrzucać? Van Buyten od przyjścia do FCB większość sezonów miał "dupnych", a jakoś ciągle tutaj jest...