Mancini daje zwycięstwo Interowi

Bayern musi nadal czekać na swój pierwszy sukces w pucharze Franza-Beckenbauera. W premierowym meczu tego turnieju sprzed roku Bayern musiał uznać wyższość Barcelony przegrywając wtedy 0:1. Dziś lepszy od gospodarzy okazał się Inter. Włoski mistrz dzisiejszego wieczoru pokonał aktualnego mistrza Niemiec 1:0 po bramce zdobytej przez Mancini’ego w 52 minucie. Po spotkaniu Franz Beckenbauer osobiście wręczył 1.5 metrowy puchar zwycięzcy tego meczu.

Klinsmann w spotkaniu przeciw mistrzowi Włoch musiał się obejść bez dziewięciu zawodników. Obok już wcześniej znanych absencji dwóch gwiazd zespołu Ribery’ego oraz Luci Toni’ego – dziś dołączyli kolejni zawodnicy Willy Sagnol oraz Bastian Schweinsteiger.

Sagnol został operowany po urazie na ścięgnie Achillsea, natomiast Bastian nabawił się infekcji. Z tego też powodu na ławce rezerwowej Bawarczyków siedziało dziś zaledwie 4 zmienników w tym gracz II drużyny Bayernu Thomas Müller.

Taka mała możliwość manewrowania składem była pewnie głównym powodem tego iż Klinsmann zdecydował się na ustawienie 3-5-2, gdzie w ataku zagrało dwóch reprezentantów Niemiec: Miroslav Klose i Lukas Podolski. Ale problemy z zawodnikami miał również kolega po fachu Jose Mourinho, który do tego meczu przystąpił bez kontuzjowanych Zlatana Ibrahimovica, Patrick Vieirra oraz Waltera Samuela.

Altintop minimalnie obok bramki
Mimo braków kadrowych, Bawarczycy od pierwszego gwizdka starali się wywrzeć presję na zespole Interu. Jednak dopiero po 12 minutach spotkania kibice Bayernu doczekali się pierwszego strzału swej drużyny na bramkę Włochów. Jednak strzał Lucio był za słaby by stworzyć jakiekolwiek zagrożenie bramce Toldo. Więcej gospodarze nie mogli zdziałać w początkowej fazie spotkania przeciw głęboko ustawionej drużynie Interu.

Bawarczycy starali się poprzez szybkie rozgrywanie piłki dostać pod pole karne rywala, jednak rzadko kiedy udawało im się zakończyć akcję strzałem na bramkę. Jednym z nielicznych wyjątków był strzał Lahma w 19 minucie, który to jednak został wybroniony przez bramkarza Mediolańczyków. Najlepszą okazję jednak w pierwszej części tego spotkania miał Altiontop, którego silne uderzenie z 20 metrów przeleciało obok lewego słupka.

Demichelis schodzi
Powyższa akcja miała miejsce w 23 minucie – jednak już wcześniej Klinsmann musiał dokonać pierwszej zmiany. Po pojedynku z Adriano w 22 minucie Martin Demichelis musiał opuścić boisko. Za Argentyńczyka na boisku pojawił się Toni Kroos, a Klinsmann zmienił ustawienie na 4-4-2.

Po zmianie taktyki Bayern był dalej drużyną dominująca z większym procentem posiadani piłki … jednak to nie wystarczyło na strzeleni bramki w pierwszej połowie spotkania. U rywali można natomiast odnotować w pierwszych 45 minutach zaledwie dwie akcje na bramkę Rensinga: strzał Adriano z 30 metrów z rzutu wolnego (18.) oraz strzał Manciniego (33.). W obu akcjach następca Kahna pewnie interweniował.

Mancini wykorzystuje błąd Bayernu
Bez zmian kadrowych oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy spotkania. Już po siedmiu minutach Inter wykorzystał swoja pierwszą okazje i strzelił bramkę na prowadzenie. Po stracie piłki przez Ze Roberto na własnej połowie, napastnicy NerazzurrichMancini bez większych problemów przedostał się w pole karne Bayernu i zdobył bramkę (52.).

Po objęciu przez Inter prowadzenia Bawarczykom jeszcze trudniej było się przedostać pod pole karne Włochów, którzy to wycofali się na własna połowę. Jelni już Bayern oddal strzał na bramkę Interu to tak jak w 70 i 80 minucie na drodze stanął były bramkarz reprezentacji Włoch – Toldo, który w obu sytuacjach wspaniale wybronił strzały Krossa. Również w 76 minucie uratował on swoją drużynę przed strata bramki po strzale Daniela van Buytena.

FC Bayern - Inter Mediolan 0:1 (0:0)