MŚ: dwa gole Poldiego!

Reprezentacja Niemiec awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata pokonując w Monachium Szwecję 2:0 (2:0). Obie bramki dla gospodarzy mundialu zdobył nowy nabytek Bayernu Monachium, Lukas Podolski.

Poldi wpisał się na listę strzelców już w 4. i 12. minucie ustawiając mecz doskonale dla Niemiec. Spotkanie w Monachium było popisem Niemców, którzy dominowali przez pełne 90 minut ostrzeliwując bramkę Szwedów. Niemcom zabrakło nieco skuteczności i szczęścia do wyższego zwycięstwa.

Podopieczni Juergena Klinsmanna od 35. minuty mieli ułatwione zadanie, ponieważ Szwedzi grali w "dziesiątkę", po tym jak ukarany drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę, został Teddy Lucic.

W 53. minucie Szwedzi mieli najlepszą okazję do zdobycia gola, jednak Henrik Larsson nie wykorzystał rzutu karnego.

W spotkaniu tym obok Podolskiego zagrało jeszcze trzech innych Bawarczyków- Michael Ballack, Philipp Lahm i Bastian Schweinsteiger. Wszyscy zanotowali kapitalny występ. Lahm imponował rajdami na lewej stronie boiska, Ballack kilkakrotnie bardzo groźnie uderzał na bramkę Szwecji, a Schweinsteiger bardzo dobrze współpracował z kolegami.

W ćwierćfinale rywalem Niemców będzie zwycięzca meczu Argentyna - Meksyk.