Lucas trenuje z zespołem, Kimmich wróci do środka

Po jednym dniu wolnego od treningów w ramach nagrody za zwycięstwo nad Kolonią w ubiegłą sobotę, mistrzowie Niemiec do treningów na murawie powrócili w poniedziałek.

Przygotowania do kolejnego meczu ligowego „Bawarczyków” ruszyły dokładnie w poniedziałek, zaś w ostatnim czasie do treningów z zespołem powróciło kilku zawodników – wśród nich między innymi Kingsley Coman, który oprócz infekcji koronawirusa, ma za sobą kontuzję uda.

Jak donosi dziennik „Bild”, francuski skrzydłowy ku zaskoczeniu przepracował wczoraj pełną 75-minutową sesję treningową bez najmniejszych problemów i wyglądał na bardzo sprawnego.

Tym samym wiele wskazuje na to, że Francuz w niedzielę wróci do kadry meczowej „Die Roten” po kilkutygodniowej przerwie. To nie koniec dobrych wiadomości, albowiem „Sky” informuje, że do zajęć z drużyną powrócił Lucas Hernandez.

Dziennikarz Florian Plettenberg podkreśla, że defensor może nawet zagrać od samego początku z Herthą BSC na lewej stronie obrony w miejsce nieobecnego Alphonso Daviesa (zapalenie mięśnia sercowego), którego czeka minimum miesiąc przerwy od treningów.

Według wspomnianego wyżej źródła oraz doniesień „Abendzeitung Muenchen”, obecna sytuacja sprawia, że Joshua Kimmich najpewniej powróci do gry w środku pola. Z kolei jego miejsce na prawej stronie defensywy zajmie Benjamin Pavard.

Z kolei kolejną jednostkę indywidualną odbył dziś Leon Goretzka. Niemiecki pomocnik pracuje nad swoim powrotem na murawie, ale jego obecność nawet na ławce w pojedynku z berlińczykami w niedzielę (początek spotkania o 17:30) jest całkowicie wykluczony.