DieRoten.pl

Loew: Wiele zawdzięczam Muellerowi, Boatengowi i Hummelsowi

04.09.2019, 10:27:56
Ł. Skwiot

Kilka miesięcy temu selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej − Joachim Loew − podjął decyzję, że Boateng, Hummels oraz Mueller nie będą już więcej otrzymywać powołań do kadry.

Cała trójka została odsunięta od kadry i ze słów Joachima Loewa mogliśmy się dowiedzieć, że nie otrzymają już powołania w przyszłości. Decyzja spotkała się z wielkim zaskoczeniem, oburzeniem, ale i również zrozumieniem w świecie niemieckiej piłki.

Podczas niedawnego wywiadu selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się do Jerome’a Boatenga, Thomasa Muellera oraz Matsa Hummelsa. 59-latek przyznał wprost, że wiele zawdzięcza wspomnianym piłkarzom, ale konieczne było zrobienie miejsca dla młodych graczy.

Wiele im zawdzięczam. Chciałem być otwarty i pragnąłem wyjawić swoje przemyślenia. To był dla mnie ciężki dzień, który kosztował mnie sporo sił. Jestem z nimi emocjonalnie związany. Tytuł MŚ zawsze nas będzie łączył – powiedział Joachim Loew.

− Dyskutowaliśmy o kilku scenariuszach. Chcieliśmy zrobić miejsce dla młodych, którym ufamy, że w przyszłości będą fundamentem naszej drużyny. Oczywistym było jednak to, że wciąż potrzebujemy doświadczenia. Role te obecnie odgrywają Neuer, Kroos, Reus i Guendogan – mówił dalej.

Zatrzymaliśmy doświadczonych i ustabilizowanych piłkarzy w Lidze Narodów, ponieważ potrzebowaliśmy wszystkich. Potem nadszedł jednak czas zmian, choć wiedzieliśmy, że inni wciąż są bardzo dobrzy. Zmiany były konieczne – podsumował Niemiec.

Ze składu rekordowego mistrza Niemiec tym razem powołanych zostało pięciu piłkarzy do kadry „Die Mannschaft”. Mowa rzecz jasna o takich graczach jak Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Niklas Suele, Leon Goretzka oraz Serge Gnabry.

źródło: SportBuzzer
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama04.09.2019 19:12
Zmiany pokoleniowe są potrzebne i to nie ulega żadnej wątpliwości, ale pożegnanie tak zasłużonych graczy, którzy zdobyli tytuł mistrza Świata, powinno odbyć się inaczej, z wielkim szacunkiem. Przede wszystkim trener powinien zacząć od prywatnych rozmów z graczami i wytłumaczenia im sytuacji. Potem obowiązkowy mecz pożegnalny. Do Lowa nikt nie ma pretensji za to że pożegnał tych graczy tylko za sposób jaki to zrobił.
04.09.2019 18:56
Niemcy mają tylu świetnych młodych zawodników, którym trzeba było dać szansę. Niemcy mają naprawdę świetnych piłkarzy z których można by ułożyć kilka drużyn będących w stanie grać o trofea.
04.09.2019 11:42
Loew powinien odstawić się od kadry razem z Muellerm, Boa i Matsem :)
04.09.2019 11:31
Tak wiele, że odstawil ich od składu. I słusznie zresztą.

reklama