DieRoten.pl

Kilka dni temu Niemiecki Związek Piłki Nożnej opublikował oficjalną listę piłkarzy, którzy zostali powołani na marcowe zgrupowanie niemieckiej reprezentacji narodowej.

Jeśli mowa o zawodnikach rekordowego mistrza Niemiec, to zgodnie z zapowiedziami niemieckiej prasy i nie tylko, swoje pierwsze powołanie w karierze do dorosłej reprezentacji otrzymał 18-letni Jamal Musiala. Oprócz młodego pomocnika, mowa jeszcze o takich piłkarzach jak Manuel NeuerNiklas SueleJoshua KimmichLeon GoretzkaLeroy Sane oraz Serge Gnabry.

Powołania nie otrzymali jednak Thomas Mueller, Jerome Boateng oraz Mats Hummels. Niedawno o ich możliwy powrót po raz kolejny zapytano Joachima Loewa, który dał do zrozumienia, że po marcowych meczach i zgrupowaniu, razem ze swoim sztabem przenalizuje sytuację i podejmie ostateczną decyzję.

− Zawsze mówimy o trzech zawodnikach. Należy zobaczyć, na której pozycji potrzebujemy ewentualnego wzmocnienia, kogoś kto może być w stanie poprowadzić innych – powiedział Loew.

− Należy rzucić wyzwanie obecnej drużynie i przekonać się, czego jeszcze potrzebujemy na EURO. Następnie trzeba zobaczyć, którą pozycję możemy obsadzić jeszcze lepiej i czego nadal potrzebujemy, jeśli mowa o przywództwie – podsumował selekcjoner Niemiec.

Póki co nie wiadomo, który ze wspomnianych wyżej zawodników pojedzie na EURO, ale według informacji „AZ” Thomas Mueller oraz Mats Hummels mają największe szanse, aby reprezentować swój kraj na turnieju.

źródło: AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama27.03.2021 01:30
Pewnie już za kadencji Loewa nie wrócą.
24.03.2021 06:51
Coś mi się wydaje, że hooya zagrają
23.03.2021 21:39
Za Lowe już nie zagraja
23.03.2021 20:37
Dla mnie to jakieś jaja. Już wcześniej pisałem że Low nie powołałby ich gdyby nie opinia publiczna, trochę się zagubił i tyle. Gdyby to były mecze towarzyskie to jeszcze by szło zrozumieć decyzję Lowa, ale takie podejście to kpina. Ja na miejscu Mullera, Boatenga i Hummelsa zrezygnowałbym definitywnie i oficjalnie to ogłosił!! Przecież każdy ma swój honor!!
23.03.2021 19:58
W sumie to jemu i tak nic już nie zaszkodzi, ale jednak jeśli nic nie osiągnie na turnieju to jednak zawsze pojawią się głosy, że to przez to, że ich nie zabrał, więc zapewne zabierze któregoś.
23.03.2021 17:33
23.03.2021 12:43
Moim zdaniem Boateng to obecnie najlepszy niemiecki stoper. Prezentuje się lepiej i stabilniej od Hummelsa. Sule, Gintera i reszty.
Muller natomiast to obok Neuera czy Kimmicha najlepszy niemiecki zawodnik, oczywiście odpowiednio ustawiony i wykorzystany. Nie powoływać takiego gracza to strzał w kolano i tyle.
23.03.2021 11:57
jeśli nie zgarną kompletu punktów teraz w trzech meczach eliminacyjnych MŚ to raz dwa Jogi złapie za telefon... wszystko wygrają to da się zaślepić i uzna,że wszystko OK, Tomek jest zbędny? naprawdę ciekawe jak to Jogi rozwiąże.