Loew: Nie zdołaliśmy podwyższyć na 2:0

Joachim Loew z całą pewnością nie może mówić o udanym pierwszym zgrupowaniu kadry narodowej po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Podczas gdy kilka dni temu Niemcy zremisowali 1:1 z Hiszpanią, to nie dalej jak wczoraj nasi sąsiedzi zza Odry również zanotowali remis 1:1 z kadrą narodową Szwajcarii. Tradycyjnie po meczu na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko selekcjoner, ale i wyznaczeni piłkarze „Die Mannschaft”.

Joachim Loew:

− Nie zdołaliśmy wykorzystać szansy, aby podwyższyć prowadzenie na 2:0 i zaprzepaściliśmy swoje okazje bramkowe. W pierwszej połowie radziliśmy sobie dobrze, jednakże w drugiej części pozwoliliśmy Szwajcarom wrócić do gry. Nie byliśmy wystarczająco skuteczni pod ich bramką, zaś po bramce na 1:1 zostaliśmy nieco wybici z rytmu. Mamy nadzieję, że w październiku poradzimy już sobie lepiej.

Julian Draxler:

To nie był nasz najlepszy mecz, zwłaszcza w drugiej połowie. W pierwszej części graliśmy dobrze, lecz w drugiej połowie spotkania już nie.

Toni Kroos:

− Niestety mecz był podobny do tego z Hiszpanią. Nie byliśmy w stanie znaleźć rozwiązania na wysoki pressing naszych rywali i co więcej zbyt często oddawaliśmy im piłkę. Kiedy możesz zdobyć sześć punktów, ale wracasz tylko z dwoma, to oczywiście jest to dołujące.

Ilkay Guendogan:

Strata bramki w ten sposób jest bardzo irytująca. To był dla nas prawdziwy cios. Nie możemy sobie pozwolić na coś takiego na tym poziome.

Źródło: DFB.de