DieRoten.pl

Loew: Neuer wyniósł bramkarstwo na nowy poziom

25.12.2020, 11:05:28
Ł. Skwiot

Doskonały wręcz sezon w wykonaniu całego Bayernu i najwyższy poziom gry wszystkich piłkarzy sprawiły, że FCB i jego gracze zdobyli wiele nagród w tym roku.

Ponad tydzień temu podczas gali FIFA Awards wręczone zostały nagrody w poszczególnych kategoriach (kilka miesięcy temu obawiano się, że uroczystość w ogóle się nie odbędzie z racji panującej pandemii).

Jak już doskonale wiemy tytuł Bramkarza Roku przypadł Manuelowi Neuerowi, którego świetna gra zwłaszcza podczas turnieju w Lizbonie, w dużej mierze wpłynęła na sukces potrójnej korony. Jakiś czas temu gratulacje kapitanowi FCB złożył selekcjoner Niemiec, czyli Joachim Loew.

− Cieszę się, że Manuel Neuer został wybrany na Bramkarza Roku i bardzo serdecznie gratuluję mu w imieniu całego DFB oraz naszej reprezentacji narodowej. To potwierdza, że nasz kapitan nadal jest klasą samą w sobie − powiedział Loew.

− Manu nie tylko kształtuje grę bramkarza od lat - on wyniósł bramkarstwo na zupełnie nowy poziom. Co więcej jest nie tylko wielkim piłkarzem, ale i znakomitą osobowością. Jestem przekonany, że udowodni to również w przyszłym roku z niemiecką reprezentacją − mówił dalej.

W dalszej części swojej wypowiedzi, selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się również do osoby Joshuy Kimmicha, który przypomnijmy znalazł się w Drużynie Roku FIFA w 2020 roku.

− Moje gratulację kieruję też do Joshuy Kimmicha, który znalazł się w Drużynie Roku. Joshua ma niesamowitą mentalność, jest wzorem zaangażowania i charakteru. Potrzebujemy go na Euro − podsumował Joachim Loew.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)25.12.2020 20:20
@josh1982 najważniejsze że w Bayernie gra tak, jak powinien reprezentacja Niemiec to mniejsza o ;)
25.12.2020 19:41
Dawno się nie zgadzałem z Jogim. Teraz trzeba mu przyznać rację
25.12.2020 18:56
25.12.2020 17:16
Hmm @josh1982 mówisz tak jakby w kadrze to był cień tego Manu z Bayernu?!
25.12.2020 14:10
Szkoda że w reprezentacji nie gra na takim poziomie!!
25.12.2020 12:53
@tapczan - ale powiedz, czy w przypadku bardziej cenionej nagrody jaką jest najlepszy bramkarz świata, i zyskał uznanie nie kolegów po fachu tylko dziennikarzy, kapitanów, trenerów i kibiców, nie powinniśmy się cieszyć? Może i to jest szpilka, (nie neguję tego) że się nie znalazł w 11 która była wybierana zupełnie inaczej, jednak ma nagrodę najlepszego bramkarza także to "ważniejsze" osiągnięcie zostało zdobyte ;) O wiele bardziej czepiałbym sie wyboru Flicka a nie że Manu nie znalazł się w 11 ale kosztem tego został uznany najlepszym bramkarzem ;) Zresztą... o Manu każdy mówi najlepszy bramkarz, nie o Alissonie.
25.12.2020 12:08
Manu osiągnął nowy poziom zostając jedynym w historii bramkarzem roku, który nie załapał się do 11 toku.