DieRoten.pl

Lewy, Manu, Kimmich i Phonzie o FIFA Awards

20.12.2020, 13:28:10
Photogenica

W ubiegły czwartek odbyła się uroczysta gala FIFA Awards, podczas której nagrodzonych zostało w sumie czterech zawodników klubu ze stolicy Bawarii.

Jeśli mowa o nagrodach, to wyróżnieni zostali tacy zawodnicy jak Manuel Neuer (Bramkarz Roku), Robert Lewandowski (Piłkarz Roku) oraz Alphonso Davies i Joshua Kimmich (Drużyna Roku FIFA). Ostatnio cała czwórka wypowiedziała się na temat gali FIFA Awards oraz zdobytych nagród.

Robert Lewandowski:

− Uczucia, które mi obecnie towarzyszą są nie do opisania, niewiarygodne. Jestem dumny i bardzo szczęśliwy. Najprawdopodobniej nie dotarło to jeszcze do mnie, co właśnie wygrałem, ale to wielki dzień, nie tylko dla mnie, ale dla całego klubu i wszystkich piłkarzy, ponieważ każda indywidualna nagroda należy do całej drużyny. Cieszę się oczywiście z tej nagrody, ale cały zespół zawsze ma udział w zdobywaniu indywidualnych nagród i to właśnie czyni to wyjątkowym.

To jak gramy i pracujemy jest zasługą całej drużyny, trenera, asystentów i całego sztabu. Cieszę się, że znalazłem się w tej XI. Zawsze chcę grać swój najlepszy futbol. Jestem bardzo wdzięczny, że znalazłem się w Drużynie Roku. Dziękuję wszystkim fanom, którzy mnie wspierają i stoją murem za mną.

Manuel Neuer:

− To oczywiście znakomite uczucie. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy oraz bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspierali i głosowali na mnie. Muszę też powiedzieć wielkie dziękuję dla moich kolegów z zespołu, nie tylko piłkarzy, ale i również członków sztabu szkoleniowego, zespołu bramkarskiego oraz wszystkich osób z kadry narodowej Niemiec, ponieważ nie wygrałem tej nagrody w pojedynkę. Ludzie, którzy mnie nieustannie wspierali również zasługują na wielkie słowa podziękowania.

Joshua Kimmich:

− Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy. Jestem dumny! Zdaję sobie sprawę, że sukces zespołu miał główne znaczenie przy tym wyborze, ale mimo wszystko nadal jesteś dumny, kiedy otrzymujesz nagrodę za swoje występy. Oczywiście nasz sukces sportowy jest większy od tego wszystkiego – wiem, że gdyby nie drużyna, to nie byłoby to możliwe. Mimo wszystko jako mały dzieciak, zawsze patrzyłem na Światowe Jedenastki i było to ode mnie bardzo, ale to bardzo daleko oddalone. Zaś teraz znaleźć się w tej Drużynie Roku, z tymi wszystkimi piłkarzami, nazwiskami – to świetne uczucie!

Alphonso Davies:

− Moje emocje… Cóż… Nie potrafię tego opisać słowami. Znalezienie się w tej XI, z tymi wszystkimi piłkarzami oraz uznanie przez świat za jednego z najlepszych na świecie – to niesamowite. Moje emocje osiągnęły obecnie niebotyczny poziom. Nie wiem jak zareagować. To naprawdę wspaniałe uczucie i wielki zaszczyt.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)20.12.2020 16:20
Nagrody będą możliwe tylko jeśli znów wygramy LM. Bo Bundesligi się nie ceni.
20.12.2020 14:34
Oby i w przyszłym sezonie takie nagrody dla zawodników posypały się, bo będzie to oznaczało kolejny dobry sezon szczególnie na arenie międzynarodowej.