DieRoten.pl

Lewandowski z kolejnym rekordem w Bundeslidze

21.09.2021, 12:03:47
FotoOlimpik

Robert Lewandowski nie przestaje zaskakiwać swoją wysoką formą od wielu miesięcy. Polak każdego tygodnia potwierdza, że jest najlepszym obecnie napastnikiem na całym świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pod uwagę weźmie się wszystkie rozgrywki w bieżącym sezonie 2021/22, to Robert Lewandowski może pochwalić się 11 trafieniami w 7 meczach (na krajowym i europejskim podwórku).

W ubiegłą sobotę, kiedy to Bayern pokonał na własnym terenie VfL Bochum 7:0, polski napastnik po raz kolejny dał o sobie znać i strzelił jedną z bramek, a co za tym idzie ustanowił nowy rekord w Bundeslidze! Ponadto „Lewy” w dalszym ciągu śrubuje swój rekord życiowy.

Lepszy od Gerda i Juppa

Strzelając bramkę na 6:0, napastnik Bayernu ustanowił nowy rekord, albowiem zanotował dokładnie 13. mecz z rzędu na własnym podwórku z co najmniej jednym strzelonym golem. Lewandowski tym samym pobił rekord, który wcześniej ustanowili Gerd Mueller oraz Jupp Heynckes (po 12 spotkań każdy).

Śrubowanie życiówki

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, to „Lewy” strzelił minimum gola w 19 ostatnich meczach z rzędu. Po raz ostatni Robert nie trafił w spotkaniu o stawkę 11 lutego 2021 roku, kiedy to „Bawarczycy” mierzyli się z Tigres w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Od tamtej pory Lewandowski w 19 pojedynkach zdobył łącznie 30 bramek.

Nikt w Bundeslidze się nie uchował

Robert Lewandowski jest jedynym aktywnym piłkarzem w Bundeslidze, który strzelił co najmniej jedną bramkę wszystkim 18 klubom występującym obecnie w lidze.

Robert goni legendarnego Muellera

To nie koniec, albowiem w samej tylko Bundeslidze, Robert Lewandowski przeciwko Bochum zanotował dokładnie 15. mecz z rzędu, w którym to strzelił co najmniej jedną bramkę. Tym samym do wyrównania rekordu ligowego, który należy do Gerda Muellera, Polakowi brakuje już tylko 1 meczu.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama22.09.2021 11:37
Dla Lewego te rekordy są jak pryszcze :P
21.09.2021 19:43
21.09.2021 12:15