DieRoten.pl

Lewandowski wrócił zmotywowany jak nigdy wcześniej

01.12.2021, 15:18:07

Pierwotnie wczoraj monachijczycy rozpoczęli przygotowania do meczu ligowego z Borussią Dortmund, ale na boisku zabrakło jednak najlepszego strzelca FCB, czyli Roberta Lewandowskiego.

Powodem absencji naszego rodaka nie była jednak żadna kontuzja – Polak otrzymał od Juliana Nagelsmanna dodatkowy dzień wolnego, po tym jak w ubiegły poniedziałek uczestniczył w gali Złotej Piłki, gdzie został nagrodzony tytułem Napastnika Roku.

Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, napastnik bawarskiego klubu wrócił dziś do treningów i jak relacjonują dziennikarze – Robert Lewandowski był pierwszym zawodnikiem FCB, który zjawił się na murawie. Co więcej „Lewy” znajdował się w bardzo dobrym humorze i często się śmiał, żartując z kolegami z zespołu.

Pod koniec zajęć 33-latek odbył też kilkuminutową rozmowę z Julianem Nagelsmannem, który przypomnijmy towarzyszył snajperowi podczas uroczystości w Paryżu razem z Kahnem i Salihamidzicem.

Zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek

Czy brak zwycięstwa w plebiscycie Złotej Piłki wpłynął negatywnie na Roberta? Dziennikarze „Bilda” podkreślają, że wręcz przeciwnie, albowiem po Lewandowskim nie dało się zauważyć ani trochę frustracji. Ponadto napastnik Bayernu sprawiał wrażenie jeszcze bardziej zmotywowanego niż dotychczas.

Po zakończeniu zajęć z kolegami, Polak został jeszcze na murawie i odbył dodatkowy 20-minutowy trening strzelecki. Towarzyszył mu również Sven Ulreich, który wedle relacjonujących reporterów – w większości uderzeń był bez szans. Na koniec „Lewy” odbył jeszcze sprinty z linią oporową.

Dla BVB, porażka Roberta w plebiscycie Złotej Piłki nie jest dobrym znakiem (…). Polak z pewnością będzie chciał w najbliższych meczach wyrzucić z siebie złotą frustrację – czytamy w „Bildzie”.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)02.12.2021 09:01
W Dortmundzie, mam nadzieję, zobaczymy Roberta znów w wybornej formie.
01.12.2021 22:09
Dużo razy Lewandowski sam wszystko robi i gdy jest zmotywowany znaczy że może być nieprzyjemnie bo dużo razy rywale się o tym przekonywali i lewy sam potrafi wolę zdziałać w meczach
01.12.2021 17:49
Tu nie chodzi o żadne zmotywowanie przed meczem z konkretnym zespołem, takie tłumaczenie. W tym roku złota piłka należał się naszemu napastnikowi, nie dostał jej i jest to wielka porażka nie tylko jego ale całej piłki nożnej!!
01.12.2021 16:28
Lewy i Kimmich marzą pewnie o PSG w 1/8 :P
01.12.2021 16:02
Oby wszystkich odpowiednio wyjaśnił :) FCBM!
01.12.2021 15:52
Przed spotkaniami z bvb i 8arcą to bardzo dobre informacje.
01.12.2021 15:31
Tylko żeby nie był prze motywowany, a po drugie reszta drużyny także musi zagrać dobrze, być skoncentrowana i dobrze zmotywowana bo raczej Pan RL nic sam nie zdziała ;]