DieRoten.pl

Lewandowski odwiedził szatnię Bayernu po meczu

fot.
Reklama

Latem 2022 roku klub ze stolicy Bawarii opuścił 34-letni Robert Lewandowski, który przez osiem ostatnich lat strzelał bramki i święcił sukcesy jako zawodnik Bayernu.

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, polski napastnik po raz drugi miał okazję zagrać przeciwko swojej byłej drużynie – Barcelona podejmowała na Spotify Camp Nou ekipę rekordowego mistrza Niemiec w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Koniec końców zawodnicy Bayernu Monachium nie okazali litości swoim rywalom i w pełni zasłużenie pokonali kataloński klub 3:0 (w pierwszym pojedynku Barca została pokonana 2:0). Przypominamy zarazem, że dzięki wczorajszej wygranej, podopieczni Juliana Nagelsmanna zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca.

Co do wspomnianego wyżej Roberta Lewandowskiego, jak informują niemieckie media, Polak po zakończeniu meczu wykazał się miłym gestem i udał się do szatni „Bawarczyków”, gdzie przywitał się z kolegami z FCB z racji na dawne lata. Thomas Mueller nie ukrywa, iż ucieszyło go spotkanie z „Lewym”.

− Zawsze miło jest widzieć Lewego ponownie. Ale oczywiście współczujesz mu, gdy wiesz, jakim ambitnym zawodnikiem jestpowiedział Thomas Mueller.

Przypominamy zarazem, że Lewandowski spędził w Bayernie w sumie 8 lat. W trakcie swojej przygody w Monachium, polski napastnik rozegrał w sumie 375 spotkań (licząc wszystkie rozgrywki krajowe oraz europejskie). Dorobek Polaka w tym czasie to 344 bramki oraz 72 asysty. Ponadto razem z kolegami „Lewy” sięgnął po 19 tytułów.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...