DieRoten.pl

Lahm: W Bayernie od razu uczysz się mentalności zwycięzcy

21.05.2021, 07:59:01
Ł. Skwiot

Jakiś czas temu obszernego wywiadu dla oficjalnego portalu Bundesligi udzielił legendarny kapitan Bayernu i niemieckiej kadry narodowej − Philipp Lahm.

Niemiec odniósł się do wielu różnych tematów związanych nie tylko z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, ale i również kadrą narodową oraz swoją własną karierą.

Philipp Lahm poruszył między innymi kwestię mentalności zwycięzcy, której jak sam przyznał nauczył się w Bayernie tuż po swoim dołączeniu do zespołu. Ponadto 37-latek został zapytany o rozwój Roberta Lewandowskiego oraz Thomasa Muellera na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny kapitan FCB i niemieckiej reprezentacji narodowej, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Philipp Lahm na temat:

…mentalności zwycięzcy:

„…To zaczyna się wcześnie. Dołączyłem do Bayernu bardzo wcześnie, a w tym klubie chodzi tylko o wygrywanie. Od najmłodszych lat wygrywanie jest wszystkim. Wygrywanie meczów, zaznaczanie swojej wartości. To zależy od drużyny, w której grasz, ale gdy nowy zawodnik dołącza do Bayernu, od razu nabiera mentalności zwycięzcy, ponieważ otaczają go piłkarze, którym zależy tylko na zwyciężaniu. To pielęgnuje zwycięską mentalność.”

…Roberta Lewandowskiego:

„…Przyjdzie taki moment, że trudno będzie mu się już stać lepszym! On jest na absolutnie najwyższym poziomie. Jeśli spojrzeć na jego bilans bramkowy, to nie wiem, ile ma jeszcze miejsca na poprawę, to będzie trudne! Nieustannie się rozwija, a wszystko zaczęło się w BVB, gdzie nie zawsze grał. Potem przyszedł do Bayernu. Rozwój, jaki udało mu się osiągnąć... Na początku był klasycznym napastnikiem, dużo myślał o sobie i o tym, jak może się ustawić. Teraz jest naprawdę graczem zespołowym – dostrzegasz to gołym okiem, kiedy oglądasz go w grze.”

…odrodzenia Thomasa Muellera:

„…Thomas jest w jesieni swojej kariery, ale ma jakość. Potrzebuje wokół siebie środkowego napastnika, ma to w Lewandowskim, zaś kombinacja Lewandowski-Mueller jest wręcz idealna, dlatego Thomas działa niczym drapieżnik.”

…tytułów, które znaczą dla niego najwięcej:

„…Jest wiele tytułów, które są wspaniałe, trofeum Ligi Mistrzów było niezwykle ważne dla naszego pokolenia w Bayernie, ale powiedziałem to już wcześniej, największym zaszczytem dla piłkarza jest bycie mistrzem świata, więc powiedziałbym, że Puchar MŚ.”

 

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)21.05.2021 12:31
I to jest super. Piękna kariera Lahma ukoronowana Ligą Mistrzów, Superpucharem Europy i KMŚ.