Lahm rozpoczyna korowód bramek 2008/09

Trzeba było czekać zaledwie sześć minut, by zobaczyć pierwszą bramkę Bayernu w nowym sezonie. Philipp Lahm w niedzielny wieczór w wygranym 4:3 meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec zapisał się jako pierwszy na listę strzelców. Była to trzecia bramka lewego obrońcy zdobyta w koszulce Bayernu. Wcześniej jedną bramkę zdobył w meczu Bundesligi, a jedną w pucharze UEFA. Łącznie rozegrał on w Mistrzu Niemiec 111 spotkań.

Breno i Sosa w ćwierćfinale

Obaj zawodnicy Bayernu: BrenoJosé Sosa doszli już ze swoimi reprezentacjami do ćwierćfinału w turnieju olimpijskim w Pekinie. W drugim meczu w grupie obrońcy tytułu Argentyńczycy zmierzyli się z drużyną Australii i wygrali 1:0. Krótko przed zakończeniem spotkania za zdobywcę jedynego gola, Ezequiela Lavezziego wszedł Sosa.
Wyraźne zwycięstwo 5:0 nad reprezentacją Nowej Zelandii zapewnili sobie Brazylijczycy, a gracz FCB Breno zagrał na boisku całe 90 minut.

źródło: fcbayern.de