DieRoten.pl

Lahm: Ludzkie zdrowie jest najważniejsze

21.03.2020, 13:58:25
Ł. Skwiot

W obliczu pandemii koronawirusa na całym świecie, w wielu europejskich ligach podjęto decyzje o zawieszeniu rozgrywek na określony czas. W przypadku Bundesligi wstępnie mówi się o przerwie do 2 kwietnia.

Nie tak dawno temu, bo w ubiegły wtorek, UEFA zadecydowała również wspólnie z przedstawicielami wszystkich federacji europejskich, że mający odbyć się latem turniej mistrzostw Europy, został przesunięty na 2021 rok.

W ostatnim czasie na temat tej decyzji wypowiedziało się wiele osób związanych ze światem niemieckiej piłki i nie tylko. We wcześniejszych artykułach mogliście przeczytać m. in. wypowiedzi Neuera czy też Loewa. Tym razem swoje zdanie wyraził Lahm, który pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Euro 2024 w Niemczech.

Przełożenie Euro jest logicznym i właściwym krokiem w zaistniałych okolicznościach. Każdy z nas kocha piłkę nożną. Jednakże w świetle pandemii, ustanowiliśmy nowe priorytety. Ludzkie zdrowie to najważniejsza wartość. Musimy bronić tego wspólnie − stwierdził Philipp Lahm.

Menadżer niemieckiej reprezentacji narodowej, czyli Oliver Bierhoff jak każdy inny podziela zdanie, że przełożenie turnieju mistrzostw Europy było najlepszym możliwym wyjściem. Przypominamy zarazem, że wszelkie mecze międzynarodowe w marcu i kwietniu również zostały przełożone (Niemcy mieli zagrać z Włochami i Hiszpanią).

Tak bardzo jakbyśmy chcieli rozegrać te sparingi i wziąć udział na Euro tego lata, zwłaszcza mając na uwadze trzy spotkania w Monachium, to zwyczajnie nie ma innych alternatyw i należało przełożyć ten turniej − podsumował Bierhoff.

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)21.03.2020 20:23
Ktoś będzie miał inne zdanie ? Śmiem wątpić.
21.03.2020 18:33
Dla mnie przesunięcie Euro o rok to żadna tragedia, po prostu miasta i gospodarze będą te same tylko gościć będą uczestników rok później.
21.03.2020 17:16
Piłka to tylko piłka, dawno nie była tak nieistotna:-(
21.03.2020 14:00
Pełna zgoda, myślę, że jeszcze trochę potrwa, ale nie jestem w stanie przewidzieć, czy uda się dokończyć sezon. 50/50 dla mnie.