Kovac: Popełniamy głupie błędy

Bayern Monachium ma już za sobą starcie 1/8 finału rozgrywek Pucharu Niemiec. Mistrzom Niemiec przyszło się wczoraj mierzyć z drużyną Herthy BSC.

Żeby awansować do ćwierćfinałów podopieczni Niko Kovaca potrzebowali aż 120 minut. Bayern wygrał ostatecznie 3:2, zaś bramki zdobywali Serge Gnabry oraz Kingsley Coman. Jako ciekawostkę warto nadmienić, iż pełniący w tym meczu funkcję kapitana Robert Lewandowski zaliczył 2 asysty.

W rozmowie pomeczowej dla telewizji "ARD" na kilka pytań dziennikarza odpowiedział nie kto inny, a 47-letni Chorwat, który odniósł się między innymi do popełnianych przez jego zespół błędów w defensywie. Ponadto Kovac pochwalił Gnabry'ego oraz Jamesa Rodrigueza.

To był ciężki mecz. Nikt nie chce grać 120 minut. Podobnie jak ostatnio w Bundeslidze, tym razem berlińczykom wystarczyły trzy strzały, aby 2 z nich zamienić na bramki. Zanim Hertha zdobyła pierwszego gola, to powinniśmy mieć rzut karny − zauważył Kovac.

− Gnabry wykorzystał swoje okazje bardzo dobrze. James również rozegrał dziś świetne zawody. Ribery z kolei poradził sobie dobrze po swoim powrocie. Jestem zadowolony z ich występu. To zwycięstwo było ważne, zwłaszcza po porażce z Bayerem 04 − mówił dalej.

− Teraz skupiamy się na lidze i ciężkiej przeprawie z Schalke. Musimy przestać popełniać indywidualne błędy. Robimy zbyt wiele głupich błędów, które pozwalają naszym rywalom wrócić do gry. W przeciwnym wypadku zwyciężylibyśmy dziś gładko − podsumował Chorwat.

Bayern czeka teraz krótka przerwa na regenerację i przygotowania do kolejnego starcia. Dokładnie w sobotę o 18:30 ekipę rekordowego mistrza Niemiec czeka spotkanie na Allianz Arenie z Schalke 04 Gelsenkirchen. Stawką spotkania będą kolejne cenne 3 oczka w Bundeslidze.

Źródło: TZ.de