Kovac: Ofensywnie było dobrze, w obronie możemy grać lepiej

Jak już wiemy nie dalej jak dziś w nocy (czasu europejskiego) mistrzowie Niemiec w drugim meczu towarzyskim w ramach letnich do przygotowań do nowego sezonu mierzyli się z ekipą Realu Madryt.

Bayern Monachium wyciągnął wnioski z pierwszego przegranego sparingu z Arsenalem i tym razem zdecydowanie lepiej radził sobie w ofensywie. Ostatecznie mistrzowie Niemiec pokonali swoich przeciwników ze stolicy Hiszpanii 3:1.

Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali kolejno Corentin TolissoRobert Lewandowski oraz Serge Gnabry. Po meczu tradycyjnie już na temat przebiegu pojedynku wypowiedzieli się nie tylko poszczególni zawodnicy, ale i również sam trener.

Pragnę pogratulować obu drużynom, ponieważ pokazali bardzo dobrą piłkę. Zarówno Real, jak i my radziliśmy sobie dobrze w pierwszej połowie i kreowaliśmy wiele okazji bramkowych − zauważył Niko Kovac.

− Pod względem gry w ofensywie było dobrze, zaś w defensywie możemy się nadal poprawić. Mimo wszystko jestem na ten moment zadowolony − podsumował Chorwat.

Po ostatnim gwizdku swojego głosu użyczył także kapitan i numer jeden w bramce bawarskiego klubu, czyli Manuel Neuer, który w pierwszej połowie kilkukrotnie ratował kolegów przed utratą bramki. Korzystając z okazji 33-latek odniósł się do sytuacji Sanchesa oraz Boatenga.

Zagraliśmy dziś dobrze. Renato oraz Boateng również. Każdy z nas jest świadom do czego zdolni są Ci dwaj piłkarze i jeśli zostaną, to będziemy wszyscy szczęśliwi − skomentował Neuer.

Źródło: FCB Twitter