Kompromitacja Bayernu w Wolfsburgu

Sensacyjnie zakończył się mecz 6. kolejki Bundesligi pomiędzy ostatnim w tabeli VfL Wolfsburg a liderem i Mistrzem Niemiec - Bayernem Monachium. Wilki pokonały Bawarczyków 1:0 (1:0) po trafieniu Mikea Hanke w 36. minucie. Bayern grał słabo, w niczym nie przypominał drużyny, która trzy dni wcześniej ograła na San Siro Inter Mediolan 2:0. Bawarczycy stracili tym samym prowadzenie w tabeli na rzecz 1. FC Nuernberg i zajmują obecnie 4. miejsce mając tyle samo punktów, co lider.

Była to druga z rzędu porażka wyjazdowa Bayernu w Bundeslidze. Pierwszą była ta z Arminią Bielefeld (1:2).

Magath stawia na jedenastkę z Mediolanu

Trener Felix Magath zaufał jedenastce, która z powodzeniem zagrała w Mediolanie. Zagrali także Lucio i Bastian Schweinsteiger, których występ w tym meczu był niepewny z powodu drobnych urazów.

Spotkanie wyglądało zgodnie z oczekiwaniami Magatha - Wolfsburg cofnął się głęboko we własną połowę i myślał przede wszystkim o defensywie. Bayern musiał przejąć inicjatywę i naraził się na kontry rywali.

Jentzsch na posterunku

Bawarczycy musieli czekać na jakąś lukę w obronie Wilków i po raz pierwszy znaleźli ją dopiero w 17. minucie. Claudio Pizarro zagrał bardzo dobre podanie do Roya Makaaya, ale Simon Jentzsch wyszedł ze swojej bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. Następnie Hasan Salihamidzic strzelił głową nad bramką gospodarzy po wrzutce Willyego Sagnola (26.).

Po pół godziny gry Bawarczycy mieli 70% posiadania piłki i wreszcie wypracowali sobie kilka świetnych okazji. Najpierw Jentzsch obronił strzał Salihamidzica i dobitkę Daniela van Buytena, chwilę później sparował strzały Lucio i Schweinsteigera.

Dwie zmiany w przerwie

Po stronie gospodarzy szansę zmarnował Hanke (8.), niecelne strzały oddał Jonathan Santana (12., 23.). Poza tym Wilki nawet nie zbliżały się do bramki Olivera Kahna. Aż do 36. minuty, kiedy to po podaniu Cedrica Makiadiego sam na sam z Kahnem znalazł się Hanke i dał gospodarzom niespodziewane prowadzenie 1:0!

Magath w przerwie zareagował na niekorzystną sytuację i przeprowadził dwie zmiany w składzie. Ali Karimi wszedł za Salihamidzica, a Roque Santa Cruz za Andreasa Ottlla. Po zmianie stron niecelnie strzelał Mark van Bommel (53.).

Bayern wali w mur

Minuty upływały, a Bayern nie potrafił zagrozić bramce Jentzscha. Gospodarze nie musieli szukać kolejnej bramki. Niezłe okazje zmarnowali w ostatnim kwadransie - rezerwowy Lukas Podolski (78.) oraz Pizarro (82.).

Po drugiej stronie boiska groźnych kontrataków nie potrafili wykończyć Miroslav Karhan (83.) i Rick Hoogendorp (84.). Wynik pozostał więc sensacyjny - 1:0 dla Wolfsburga.

VFL WOLFSBURG - BAYERN MONACHIUM 1:0 (1:0)

WOLFSBURG: Jentzsch - Moehrle, Madlung, Hofland, Stegmayer - Sarpei, Santana, van der Leegte, Krzynówek (60. Karhan) - Makiadi (84. Hoogendorp), Hanke (69. Lamprecht)

BAYERN: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - Ottl (46. Santa Cruz) - Salihamidzic (46. Karimi), van Bommel, Schweinsteiger - Makaay (77. Podolski), Pizarro

Sędzia: Markus Merk

Gole: 1-0 Hanke (36.)

Żółte kartki: van der Leegte, Lamprecht / Schweinsteiger

Widzów: 30.000 (komplet)