Klose przerwał niemoc

Reprezentacja Niemiec zachowała kurs na Mistrzostwa Europy 2008 w Austrii i Szwajcarii pokonując Walię 2:0. "Architektem" zwycięstwa był Miroslav Klose. Napastnik Bayernu Monachium zdobył obie bramki i przerwał tym samym swoją niemoc strzelecką w reprezentacji. W starciu gigantów, Włochy-Francja, nie doszło do pojedynku Luca Toni-Franck Ribery.

Niemcy zachowali prowadzenie w grupie D eliminacji do Euro 2008 z 22 punktami na swoim koncie. Wyprzedzają Czechów (17 punktów) i Irlandczyków (14).

Na stadionie w Cardiff swoją 34. i 35. bramkę w reprezentacji strzelił Klose. W swoim 70. występie w kadrze "Miro" po raz pierwszy założył opaskę kapitańską. Na listę strzelców wpisywał się w 5. i 60. minucie przerywając tym samym swoją niemoc strzelecką, która trwała aż 368 dni.

0:1 - Klose
0:2 - Klose
Poprzeczka Schweiniego

Löw chwali kapitana Klose

- Było ważne, że zdobyliśmy trzy punkty. Jesteśmy zdecydowanym liderem tabeli naszej grupy i musimy dalej grać w ten sposób. Jesteśmy na dobrej drodze - Klose wyżej od swoich indywidualnych osiągnięć postawił sukces drużyny. - Klasa, którą zaprezentował przy obu golach, była po prostu bezdyskusyjna - chwalił swojego kapitana selekcjoner Niemców, Joachim Löw.

Oprócz Klose w wyjściowej jedenastce Niemiec zagrało jeszcze dwóch zawodników Bayernu. Na środku pomocy ustawiony został Bastian Schweinsteiger, a lewe skrzydło zajął Marcell Jansen. Obaj stanowili duże niebezpieczeństwo dla defensywy rywala.

Powrót Podolskiego do kadry

- Myślę, że rozegraliśmy dobry mecz. Powinniśmy tylko wcześniej zdobyć drugiego gola - sądził Schweinsteiger, który sam miał pecha, gdy piłka po jego strzale trafiła tylko w poprzeczkę. - Akurat w takich meczach ciężkie jest to, że cały czas trzeba być skoncentrowanym - dodawał Jansen.

W 73. minucie meczu na boisku pojawił się Lukas Podolski. Dla kontuzjowanego ostatnio napastnika Bayernu był to pierwszy mecz w reprezentacji od marca. Jeśli Niemcy 13 października pokonają Irlandię to będą mogli zapewnić sobie już awans do Euro 2008.

Nie było pojedynku Toni-Ribery

Na drodze do Austrii i Szwajcarii są także Francuzi. W meczu na szczycie grupy B wywalczyli oni cenny remis na San Siro z reprezentacją Włoch. Po zakończonym 0:0 meczu Francja ma 19 punktów, Włosi 17, ale drugie miejsce zajmują Szkoci z 18 "oczkami".

W spotkaniu nie wystąpił jednak Toni. Kontuzja uda sprawiła, że napastnik Bayernu nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. W wyjściowej jedenastce "Trójkolorowych" zagrał oczywiście Ribery, który został zdjęty z boiska w 86. minucie.

Blamaż Turków na Malcie

Wydawało się, że Turcja pojechała po pewne trzy punkty na Maltę. Tymczasem Hamit Altintop (grał 90 minut) i jego rodacy rozczarowali remisując z autsajderem europejskiej piłki 2:2. Turcy są teraz na trzecim miejscu w swojej grupie z 14 punktami, tracą 4 "oczka" do Greków i dwa do Norwegów.