DieRoten.pl
Reklama

Kimmich nowym kapitanem Bayernu?

fot.
Reklama

Jak już dobrze wiemy, kapitanem Bayernu Monachium od wielu lat jest Manuel Neuer, który przejął opaskę kapitańską po legendarnym Philippie Lahmie.

Podczas gdy Manu jest pierwszym kapitanem ekipy rekordowego mistrza Niemiec, to jego zastępcami są kolejno Thomas Mueller oraz Joshua Kimmich. Niemniej jednak ostatnie wydarzenia w klubie mogą spowodować, że w przyszłym sezonie dojdzie do wielkich zmian.

Zwolnienie Toniego Tapalovica, a w następstwie niedawny wywiad Manuela Neuera doprowadziły do wielkiego zamieszania – do tego stopnia, że niemieckie media zaczynają już spekulować, że 36-latek może być już na straconej pozycji, jeśli mowa o powrocie do bramki FCB.

Kimmich nowym kapitanem

Po niedzielnym meczu z Wolfsburgiem (monachijczycy wygrali 4:2), kiedy trenera Nagelsmanna zapytano o kwestię Neuera i jego opaski kapitańskiej, opiekun bawarskiego klubu nie chciał komentować pytania.

− Zdaję sobie sprawę, że jest to teraz bardzo palące pytanie. Ma to związek z tym wywiadem, ale teraz nie chcę odpowiadać na to pytanie – skomentował Nagelsmann.

Jednakże dziennikarze podkreślają, że na całym zamieszaniu najbardziej może skorzystać Kimmich, który od początku pracy Nagelsmanna w Bayernie, jest jego najważniejszą osobą kontaktową i przedłużeniem ręki na boisku. Joshua często nawet odgrywa ważniejszą rolę niż Mueller, kiedy chodzi o dyskusje nt. taktyki.

Niewykluczone więc, że w przyszłym sezonie Jo może zostać nowym kapitanem, zwłaszcza że od lat jest już szykowany do tej roli, o czym wspominał niejednokrotnie Rummenigge. Z drugiej strony wiele będzie również zależeć od tego, czy trener i Neuer odbudują swoje relacje.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...