DieRoten.pl
Reklama

Kimmich − lider, mentor i przedłużenie ręki trenera

fot.
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Joshua Kimmich jest jednym z najważniejszych piłkarzy Bayernu Monachium, jeśli mowa zarówno o teraźniejszości, jak i również przyszłości.

Niemiec trafił do Bayernu latem 2015 roku za sumę 8,5 mln euro i choć początkowo Bayern był krytykowany z każdej strony za pozyskanie tak młodego piłkarza, to z biegiem czasu 27-letni dziś zawodnik wyprowadził wszystkich z błędu i stał się kluczowym graczem FCB. Ostatnio dość ciekawy materiał na jego temat został opublikowany na „Sport1”, w którym skupiono się m. in. na roli Joshuy Kimmicha w zespole i jego relacjach z trenerem.

Przedłużenie ręki Nagelsmanna

Choć kapitanami Bayernu są kolejno Manuel Neuer, Thomas Mueller i Robert Lewandowski, to najważniejszą osobą kontaktową Juliana Nagelsmanna w szatni Bayernu jest Kimmich. Wynika to przede wszystkim ze sportowej roli Niemca jako stratega FCB w środku pola. Joshua jest przedłużeniem ręki trenera na boisku.

Obaj rozumieją się świetnie i wzajemnie doceniają. 34-latkowi imponuje fakt, że pomocnik spędza dużo czasu nad strukturą gry zespołu i jest chętny do nauki, nawet po współpracy z Guardiolą, Flickiem czy Heynckesem. Z drugiej strony 27-latek jest pod wrażeniem faktu, że Nagelsmann jest chętny do eksperymentowania i pragnienia większej różnorodności w zespole. W ostatnich miesiącach Julian sporo dyskutował z Kimmichem nt. ogólnej orientacji taktycznej.

Taktyka zespołu

Przejście Bayernu z ustalonego 4-2-3-1 do bardziej ofensywnego „hybrydowego” systemu z pięcioma ofensywnymi graczami, który został zintensyfikowany na wiosnę, spełnił się za zgodą Kimmicha. Jednakże z racji na pewne problemy i kilku niezadowolonych graczy – w tym Lewandowskiego – zdecydowano się na powrót do wypróbowanych i sprawdzonych od lat rozwiązań, co było najrozsądniejszym możliwym rozwiązaniem według Joshuy.

Mimo wszystko Nagelsmann ma „błogosławieństwo” 27-latka w sprawie potencjalnych zmian i wprowadzania nowych rzeczy do systemu gry FCB, co jest traktowane jako niemały sukces.

Mentor dla młodych i łącznik w zespole

Kimmich jest bardzo ważnym piłkarzem w zespole i całym klubie. Niemiec jest nie tylko członkiem Rady Drużyny, ale i po odejściu Davida Alaby, przejmuje powoli rolę szefa szatni Bayernu. Joshua jest zaangażowany jeszcze bardziej niż Thomas Mueller. Kimmich szuka cały czas kontaktu z kolegami oraz francuską grupą piłkarzy. Ponadto Niemiec jest bardzo zaangażowany w wymianę z młodymi graczami i talentami z Campusu FCB, którymi opiekuje się, udziela rad i pomaga na różne sposoby.

Od samego początku, 27-latek wziął pod swoje skrzydła Paula Wannera oraz Gabriela Vidovica, dla których jest mentorem. 16-letni Wanner otrzymał nawet od swojego mentora długą wiadomość na WhatsApp z pochwałami i słowami zachęty do dalszej pracy. Podobnie było zresztą z Jamalem Musialą oraz Tanguyem Nianzou, którzy zaraz po tym, jak trafili do pierwszego zespołu, zostali objęci opieką Kimmicha i bardzo szybko zadomowili się w drużynie.

Jedność w zespole

Dla Kimmicha budowanie zespołu i morale mają wielkie znacznie. Dlatego też razem z Gnabrym i Lucasem zorganizowali wspólnie wyjazd na Ibizę.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...