DieRoten.pl

Kicker: Neuer i Mueller otrzymają dłuższe umowy

06.02.2020, 11:27:54
Ł. Skwiot

Ostatnimi czasy bardzo często w mediach możemy przeczytać o zawodnikach Bayernu Monachium, których umowa z klubem wygasa dokładnie 30 czerwca 2021 roku.

Z dnia na dzień pojawiają się różne doniesienia prasowe w kwestii przyszłości poszczególnych piłkarzy, ale jednego możemy być pewni – w najbliższych tygodniach sternicy bawarskiego klubu pragną rozpocząć rozmowy z poszczególnymi piłkarzami.

Przy okazji wczorajszego pojedynku w ramach Pucharu Niemiec z TSG Hoffenheim, swoje zdanie w tym temacie wyraził dyrektor sportowy Bayernu, czyli Hasan Salihamidzic, który dał jasno do zrozumienia, że „Bawarczycy” w pierwszej kolejności skupiają się na nadchodzących tygodniach i ważnych spotkaniach.

Z pewnością będziemy rozmawiać, ale w nadchodzących tygodniach będziemy się koncentrować na rozgrywkach. To ważne, abyśmy w pełni skupili się na naszych meczach. To jest teraz najważniejsze. Zawodnicy wiedzą, że nie ma z tym żadnych problemów – skomentował „Brazzo”.

Najnowsze informacje w kwestii piłkarzy i ich przyszłości (Manuel Neuer, David Alaba, Jerome Boateng, Javi Martinez, Thomas Mueller oraz Thiago) ma dla nas niemiecki magazyn „Kicker”. Jak się okazuje w przypadku dwóch zawodników Bayern może zrobić wyjątek (podobnie jak w poprzednim roku w przypadku Roberta Lewandowskiego).

Mistrzowie Niemiec zazwyczaj graczom powyżej 30. roku życia oferują umowę maksymalnie na okres 12 miesięcy, lecz w przypadku Neuera i Muellera monachijczycy mogą nagiąć swoje zasady i zaoferować im dłuższe kontrakty. Kapitan FCB w dalszym ciągu jest ważny dla klubu i postrzegany jest jako niekwestionowana jedynka w bramce.

W przypadku Thomasa mówimy o piłkarzu, który znacząco odżył w ostatnich miesiącach i jest jedną z najważniejszych ikon Bayernu, którą utożsamia się z klubem. Niemniej jednak ten sezon może być ostatnim w karierze Boatenga. W kwestii Martineza nadal jeszcze nic nie wiadomo. Jerome chciał odejść już rok temu, zaś reputacja Javiego w FCB powoli podupada. Co więcej „Bawarczycy” latem rozglądali się za nową szóstką i w dalszym ciągu szukają takowej.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama06.02.2020 22:04
Jeden i drugi to wartość dodatnia do składu. Lepiej z nimi niż bez nich, więc kontrakty cieszą.
06.02.2020 20:18
Myślę że z czasem się to zmieni, nowy zarząd i chyba pójdziemy trochę z duchem czasu.
06.02.2020 17:56
piłkarze teraz grają coraz dłużej niż 10 lat temu i ta zasada jest już trochę nie na miejscu.
06.02.2020 14:53
No to prawy obrońca i stoper jest pewny skoro może odejść dwóch piłkarzy grających w środku obrony plus zaległości z tego okienka na boku. Jak to defensywny pomocnik? To w jakim celu brano Cuisance? :D Lato będzie gorące, a Bildy i inne brukowce będą miały co pisać!
06.02.2020 12:37
Neuer trzyma wysoki poziom. Widac to szczegolnie teraz gdy sa braki w obronie i ma on duzo roboty. Ogladajac ostatni mecz S04 mam watpliwosci co do ogromnego talentu Nubela. Na ta chwile nie ma on zadnych szans rywalizowac z Manu

Co do Thomasa to zaskoczenia nie ma. Wywalczyl sobie nowa umowe postawa na boisku i liczbami jakie wykreca odkad jest Hansi.
06.02.2020 11:33
Super, oby tak się skończyło!

reklama