DieRoten.pl

Kalle wierzy, że Bayern dogada się z Alabą i Zahavim

31.03.2020, 12:09:31
Ł. Skwiot

Choć od pewnego czasu jesteśmy zasypywani kolejnymi doniesieniami prasowymi na temat przyszłości Davida Alaby, to Rummenigge wierzy, że koniec końców obie strony dojdą do porozumienia.

Obecna umowa Davida Alaby z Bayernem Monachium obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, ale od dłuższego już czasu w niemieckich mediach mówi się o negocjacjach z zawodnikami rekordowego mistrza Niemiec, których kontrakty wygasają za półtora roku.

Nie inaczej jest w przypadku Austriaka, lecz coraz częściej można usłyszeć plotki, że 27-latek ma rozważać transfer do innego klubu, zaś jego wymarzonym kierunkiem ma być Hiszpania (mówi się między innymi o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt oraz Barcelony).

Jak już wiemy jakiś czas temu pojawiły się nawet doniesienia, że „Bawarczycy” mają być skłonni do wymiany Alaby na Leroya Sane, ale plotki te błyskawicznie zostały zdementowane przez bossa FCB – Karla-Heinza Rummenigge.

Chciałbym to powiedzieć dość jasno, że nie jest to dla nas żadna opcja, nie jesteśmy na bazarze – skomentował Rummenigge.

Dziennikarze mają jednak pewność, że głównym czynnikiem w negocjacjach z Alabą są zarobki – Austriak ma oczekiwać sporej podwyżki i wynagrodzenia zbliżonego do najlepiej zarabiających gwiazd w zespole. Mimo wszystko Rummenigge jest przekonany, że obie strony będą w stanie znaleźć porozumienie.

− Zakładam, że będziemy w stanie znaleźć właściwe i uczciwe rozwiązanie z Zahavim, jeśli David będzie chciał zostać u nas na dłużej podsumował „Kalle”.

źródło: Merkur
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama04.04.2020 17:44
I ja też w to wierzę. Ale pamietajmy: z niewolnika nie ma pracownika. Kasę też trzeba liczyć, gdyby był wybór czy dostaniemy za niego latem 80 baniek czy odejdzie za darmo. Nie jest aż tak niezbędny, by trzymać go, zwłaszcza jeśli nie będzie miał już takiej motywacji. Trzeba inwestować w tych, dla których Bayern jest przyszłością.
31.03.2020 16:55
Ja myślę że na pewno się dogadają, zawsze tak jest, przy każdym transferze. Najpierw przepychanki a potem wszystko kończy się szczęśliwym zakończeniem:)
31.03.2020 16:35
Myślę,że w przypadku odejścia Marcelo do Juve to Real może być opcją dla Davida...ale to wróżenie z fusów i takie tak wizjonerskie przekładanie klocków.
Przede wszystkim nasz klub powinien pamiętać,że to on jest w mocniejszej pozycji negocjacyjnej a czasy idą chyba dość niepewne więc szczególnie dobro i bezpieczeństwo finansowe klubu powinno być na pierwszym miejscu.
Piłkarze powinni pójść po rozum do głowy i pogonić w ogóle tych przejadaczy kasy szczegolnie jak się dogadują z obecnym klubem bo szkoda tylko pieniędzy na te prowizje itd.
31.03.2020 16:11
31.03.2020 13:05
Plusem jest to że jeśli nie Bayern i Nie City to żaden klub z topu nie da rady zapłacić mu wysokiego kontraktu
31.03.2020 12:13
Na zły okres trafił Alaba, bo jeszcze rok temu to byłoby normalne zachowanie, ale dzisiaj oczekiwanie sporej podwyżki jest nie na miejscu oraz źle odbierane przez kibiców.

reklama