DieRoten.pl

„Jestem optymistą, że Lewy będzie grał u nas dalej”

24.04.2022, 10:59:58
Ł. Skwiot

W ostatnim czasie na temat Roberta Lewandowskiego i jego dalszej przyszłości wypowiedziało się wiele osób związanych nie tylko z Bayernem, ale i całą niemiecką piłką.

Tym razem w wywiadzie dla telewizji „Sky”, na temat naszego rodaka i jego przyszłości w klubie ze stolicy Bawarii wypowiedział się legendarny Karl-Heinz Rummenigge.

Były prezes monachijczyków w rozmowie z dziennikarzem Florianem Plettenbergiem, przyznał wprost, że jest optymistycznie nastawiony do tego, że Robert Lewandowski będzie nadal reprezentował Bayern w przyszłym sezonie. Ponadto „Kalle” byłby w stanie zrozumieć jego odejście za darmo w 2023 roku.

− Nie wiem czy przedłuży kontrakt, ale jego umowa obowiązuje do 2023 roku. Jestem optymistą, że w przyszłym roku nadal będzie grał dla Bayernu – powiedział Rummenigge.

− Miejcie na uwadze, że trafił do FCB na zasadzie wolnego transferu w 2014 roku. Spędziłby więc 9 lat. Przyznam – jeśli miałby odejść za darmo, to wygrał z Bayernem wszystko, co było możliwe do zdobycia – mówił dalej.

Mimo wszystko Karl-Heinz Rummenigge nie ma wątpliwości, że pozyskanie Polaka latem 2014 roku było najlepszym transferem w historii Bayernu. W końcu Lewandowski do tej pory strzelił dla bawarskiego klubu 342 bramki i zdobył z kolegami 19 tytułów!

Patrząc z perspektywy czasu, Robert Lewandowski był najlepszym transferem i bardzo ważnym zawodnikiem FCB. Muszę przyznać, że przerósł oczekiwania. Jeśli zostanie, wszyscy będą zadowoleni. Jego umowa jest jednak ważna jeszcze rok – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)25.04.2022 08:20
Ja w zasadzie też jetem optymistą ale to, że Lewy zostanie już nie wierzę. Tu już nie chodzi o kasę bo jest tak bogaty, że jego prawnuki w szampanie będą mogły się kąpać. Tu chodzi o złotą piłkę. W barwach Barcelony, PSG, czy Realu ma większe szanse niestety.
24.04.2022 17:33
@Marienplatz
Gdzie i kto może zarobić dwa razy więcej niż w Bayernie poza PSG?

Przecież nie w Barcelonie, ani w Realu.

A czy Lewy odejdzie? Tak samo jak odszedł i był już zaklepany/dogadany w każdym poprzednim okienku.

Magia i odbudowy Barcelony? Ich kibice pokazali w Lidze Europy gdzie mają swój klub, gdy Barcelona musiała grać na wyjeździe będąc na Camp Nou.

Ja tego nie widzę. Bardziej realny wariant, to pograć jeszcze 2-3 sezony w Bayernie, a potem jakiś telefon do Beckhama na zakończenie kariery.

Już niedługo jeszcze usłyszymy, że Lewy przechodzi do M City(do momentu zakontraktowania pewnego reprezentanta Norwegii), PSG, Realu, M United. Może i znajdzie się dziennikarz, który palnie artykuł o Chelsea, czy Newcastle.

Koniec końców będzie taki, że Lewy przedłuży kontrakt.
24.04.2022 14:47
Jestem pewny że na pewno będzie u nas grał u nas w przyszłym sezonie, pytanie czy będzie to jego ostatni sezon czy jako gracz z nowym kontraktem.
24.04.2022 12:35
Należy uszanować Mistrzostwo bo jest to rzecz nie zwykła, w szczególności na skale europejską.

Niestety przemija pewien urok w zdobywaniu takiego trofeum. Powiem więcej jakakolwiek komercjalizacja sportu zabija po cichu tą dyscyplinę i dla mnie magia całej piłki jest na o wiele niższym poziomie niż 15 lat temu. Tak samo dla pokolenia naszych rodziców, urok piłki był w latach 80 i 90 i to niestety będzie samo w sobie postępować bo piłka sama w sobie straciła na znaczeniu.

Nie cieszą już starcia Bayernu z Borussia bo powiedzmy sobie szczerze wczoraj w Bayernie zagrał jeden Bawarczyk Thomas Muller i co najwyżej Neuer i Kimmich, których można utożsamiać z Bayernem postawą w całej karierze. Ponadto na boisku było kilku czarnych, i mieszanka.

To nie są zawodnicy którzy będą umierać za klub i nie posiadają DNA Bayernu. Wiecie dlaczego? Bo ich ojcowie się tutaj nie urodzili, nie wychowali. Oni tutaj przyszli pograć w piłkę i zarobić dobre pieniądze.

Zresztą nie lepiej jest w Borussi. Mamy Norwega, Anglika, Portugalczyka, i co najwyżej Reusa. Taka postawa zabija DNA lokalnego futbolu i to się dzieje na całym świecie, nawet u nas. W piątek byłem na otwarciu stadionu, gdzie w podstawie wyszedł bambus i Hiszpan...

Ci ludzie nie mają pojęcia o tożsamości klubowej. I można to pięknie ubierać w słowa, ale to są tylko puste frazesy.

Dla mnie argument o poczuciu magii Grand Derbi jest słaby, bo to już są inne pokolenia piłkarskie i kibicowskie. Przejdzie to przejdzie, wygrał tu w sumie wszystko, chce coś zmienić ale taką postawą w pewien sposób przekreśla swój status legendy w oczach pewnej grupy kibiców, kibiców nie sympatyków.

I nie, nie mam nic przeciwko jego ambicji, ale po prostu wybór ten dla mnie jest w pewien sposób niezrozumiały.
24.04.2022 11:54
Teraz już nie ma wymówek, bo mistrzostwo zaklepane i trzeba działać, a z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić, że w lecie sprzedają Roberta hmm za jakieś 40 mln i co z tą kasą mieliby zrobić ? Moim zdaniem zarząd nie ma żadnej alternatywy na wypadek odejścia Lewandowskiego, bo za 40 czy nawet 50 mln żaden zawodnik nie zagwarantuje tylu bramek, a nawet jakby mieli to nie dołożyliby więcej...FCBM!
24.04.2022 11:36
Myślę, że Robert się nie obraża tylko na zimno ocenia, że wszystko tu już osiągnął. Jest tu siedem czy osiem lat, normalne że chce spróbować czegoś nowego.

A jeśli jeszcze mu lepiej zapłacą? No k.. :) też chciałbym wziąć udział w odbudowie Barcelony, poczuć magię Grand Derby, zagrać na Bernabeu.

Tu może co najwyżej po raz 30. zagrać z Lipskiem i zloic Dortmund :) nawet w PS4 dawno by mi się to znudziło bo widokow na podbój Champions League nie ma :)

Ba, wiele wskazuje na to, że wariant oszczędnościowy będzie realizowany dalej. To poniekąd zrozumiale bo Bayern dziala jak zdrowa firma. Tyle że do tego trzeba mieć prawdziwych transferowych magikow. A my ich nie mamy.

I coraz bardziej nam piłkarze uciekają z powodu tego oszczędnościowego wariantu. Gra w Bayernie nie jest już aż takim magnesem jeśli gdzieś możesz zarobić dwa razy więcej.

Edytowano : 2022-04-24 11:42:34

*gran derbi
24.04.2022 11:28
Wczoraj dobrze jeden w Viaplay powiedział - nie wierzyć w bzdury medialne, trzeba dać czas Kahnowi i Hasanowi, bo dopiero się uczą. Robert wie, co ma w Bayernie, niech się nie obraża też, a panowie z zarządu do roboty!
24.04.2022 11:10
Trzeba być optymistą, a nawet warto :)))

Skoro już nawet Kalle mówi wprost: "nie wiem, czy Lewy przedłuży kontrakt" to dla mnie na 80 proc. go nie przedluzy.

Nie ma przypadku w tych wszystkich odejściach za darmo ostatnich lat. Odchodzą mniej znaczacy zawodnicy, to co, Lewy, który zawsze miał najwyższe ambicje tu zostanie?

Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem wiara w to jest coraz bardziej naiwna. Z drugiej strony to poniekąd normalne, ma prawie 34 lata, na koniec kontraktu będzie miał 35. Nic nie trwa wiecznie. Ale trzeba następcy w takim razie.

Dla mnie znacznie bardziej prawdopodobne od przedłużenia kontraktu jest transfer w lato albo dogranie kontraktu do końca i transfer za darmo. Wielkiego zysku ani przy jednej ani przy drugiej opcji nie będzie. Chyba bym wolał żeby jednak dograł do końca od tych 40 baniek bo więcej na pewno nie dostaniemy a i tak nikt porównywalny pilkarsko zapewne za tę kasę nie przyjdzie.
24.04.2022 11:06
Z Thiago czy z Flickiem też był optymistą...