Javi o braku minut: Lepiej, jeśli będę milczał

Bayern Monachium ma już za sobą pięć oficjalnych spotkań w ramach sezonu 2019/20. Mimo słabszego początku, mistrzowie Niemiec z meczu na mecz rozkręcają się coraz bardziej.

Nie dalej jak wczoraj po południu podopieczni Niko Kovaca mierzyli się na własnym terenie z FSV Mainz. Mimo początkowych problemów i straty bramki, monachijczycy wrócili do gry i rozbili swoich przeciwników aż 6:1. Raport meczowy znajdziecie tutaj.

Przed spotkaniem prasa w Niemczech i nie tylko spekulowała o możliwym ustawieniu "Bawarczyków", a zwłaszcza w środku pola. Wielu dziennikarzy i kibiców spodziewało się między innymi występu Javiego Martineza, ale Hiszpan po raz kolejny zaczął mecz na ławce.

Niestety 30-latek nie otrzymał szansy na grę nawet w drugiej połowie (na boisku zameldowali się Alphonso Davies, Thomas Mueller oraz Mickael Cuisance). Wychodząc ze stadionu 30-latek wypowiedział się dość wymownie na temat kolejnego spotkania bez minut na murawie.

Będzie lepiej, jeśli nie będę się wypowiadać na ten temat − powiedział krótko Martinez.

Choć za nami już pięć pojedynków o stawkę, to Javi do tej pory spędził raptem 13 minut na boiskach (w Bundeslidze przeciwko Schalke 04). Trzeba jednak przypomnieć, że w pozostałych 3 meczach (nie licząc Mainz) Hiszpan był nieobecny ze względu na kontuzję.