Hoeness: Jestem bardzo szczęśliwy

Choć do końca fazy grupowej Ligi Mistrzów zawodnikom "Gwiazdy Południa" pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz, to mistrzowie Niemiec zapewnili już sobie awans do kolejnego etapu.

Bayern dosłownie przejechał się po swoim rywalu z Lizbony pokonując ich 5:1. Choć na początku drugiej połowy Portugalczycy na chwilę złapali kontakt, to w kolejnych minutach "Bawarczycy" odzyskali kontrolę nad spotkaniem i zdobyli jeszcze dwie bramki (pierwsza połowa 3:0).

Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali Robert Lewandowski (dwa trafienia), Arjen Robben (także dwa gole) oraz Franck Ribery, który na bramkę w Lidze Mistrzów czekał od marca 2015 roku.

Tuż po meczu tradycyjnie już o głos poproszono nie tylko trenera czy poszczególnych zawodników, ale i także Uliego Honessa. Prezydent "Gwiazdy Południa" odmówił jednak dłuższego komentarza, oddając swój głos dyrektorowi sportowemu.

– Wspólnie z Hasanem uzgodniliśmy, że to on z Wami będzie rozmawiał. Ja mogę powiedzieć, że jestem dziś bardzo zadowolony – skomentował Uli Hoeness.

Stanowisko Hasana Salihamidzica mogliście poznać już wcześniej. Bośniak podkreślił przede wszystkim, że Niko Kovac nie zostanie zwolniony i z całą pewnością znajdzie się na ławce trenerskiej w sobotnim meczu z Werderem Bremą.

Źródło: Twitter