Hitzfeld chwali Bayern

Jeszcze nie tak dawno temu w Bayernie nastoje nie napawały optymizmem – teraz jest jednak inaczej. 3 mecze, 9 punktów i bilans bramek 8:2. Jedna aby najlepszy tydzień pod wodza Klinsmannem stał się faktem odczekać trzeba było jedna połowę. Przed samą przerwą Uli Hoeneß sam przeklinał swoje prognozy co do Mistrzostwa Jesieni.

Przed przerwą Mistrzostwo jesieni było za Alpami – teraz wróciło – powiedział Manager FCB, który znów w spokoju może patrzeć na sytuacje w tabeli. Jeśli wygramy najbliższe dwa mecze – we Frankfurcie i Bielefeldzie, to z pewnością znajdziemy się w pierwszej trójce. Miejsce Lidze Mistrzów dla Hoeneßa tylko stacja tymczasową. Celem pozostaje 22 mistrzostwo krajowe.

1:0 w Karlsruhe, 3:0 w Lidze Mistrzów oraz 4:2 z Wolfsburgiem - na dodatek ten trzeci mecz wygrali bez Philippa Lahma i Luci Toniego. Klinsmann pełen optymizmu – powoli zdobywamy stabilność i spokój.

Trener chwalił „super morale” swojej drużyny, która podczas 90 minut doznała prawdziwej jazdy bez trzymanek – nie dla słabych nerwów. Wykorzystaliśmy mniej szans niż Bayern, jest to kwestia jakości. FCB ja posiada, my nie. Wygląda na to, że Bayern się rozkręca – zdradził Magath.

Wspaniale grali i walczyli

Punktem zwrotnym była bramka kontaktowa Riberyego oraz wspaniałe podarzenie morali w szatni. Drużyna wyszła z siebie dla trenera. – zdradził Hoeneß. Klinsmann (to nie była żadną burzą) mądrze przeorganizował drużynę: zszedł słaby Oddo, wszedł strzelec bramki Borowski, Lell zmienił stronę, Ze Roberto cofnął się na lewą obronę.

Dało to nam ciąg do przodu – powiedział trener. Manager dodał – drużyna zagrała wspaniała, naprawdę walczyła. Jedynie Lukas Podolski nie pokazał niczego, nie wykorzystując szansy, jaka dała mu kontuzja Toniego. Wiem, że stać mnie na więcej – powiedział napastnik, który został w meczu ściągnięty z boiska.

Obrona, jak miejsce stanu wyjątkowego

Poprzednik Klinsmanna – Hitzfeld nazwał grę FCB w drugiej połowie – mistrzowską. Domek z Kart Bayernu jest jednak bardzo zagrożony, ponieważ nie ma ani śladu wspaniałej obrony z zeszłego sezonu. To, co w meczu z środę uszło płazem, w sobotę zostało skarcone dwoma bramkami.

Musimy się zastanowić, jak to jest, e przeciwnik jest w stanie strzelić nam dwie bramki. Tu musimy się poprawić – skwitował Hoeneß. Klinsmann dodał – obecnie nie jesteśmy po prostu w stanie grac zwarto w obronie.

Źródło: sportbild.de