Historyczne porażki i rekordowe zwycięstwa

„Puchary rządzą się swoimi prawami”. Ten cytat powraca za każdym razem, gdy jakiś niewielki klub wygrywa z potęgą. Sam udział drużyny z niskiej półki zapewnia atrakcyjność Pucharu Niemiec. Od czasu do czasu wpadki zdarzają się także wielkiemu Bayernowi. Portal fcbayern.de zebrał wszystkie największe porażki i zwycięstwa drużyny z Monachium.

04.08.1990: FV Weinheim – FCB 1:0

Przeznaczeniem Bayernu w pierwszej rundzie sezonu 1990/91 było FV 09 Weinheim. Zawodnicy z Monachium ulegli czwarto ligowemu zespołowi amatorów 0:1. Bohaterem dnia był „Schwechi” Thomas Schwechheimer, który wykorzystał rzut karny.

17.08.1991: FCB – FC Homburg 2:4 (po dogrywce)

W następnym sezonie Bayern znowu nie był  w najlepszej dyspozycji. Na Olympiastadion przyjechał drugoligowy zespół FC Homburg,  z własnymi kibicami za plecami Bawarczycy nie powinni mieć problemów. Było jednak zupełnie inaczej. Po pełnym walki spotkaniu, które musiało rozstrzygnąć się w dogrywce,  gospodarze ulegli 2:4. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Brazylijczyk Mazinho (1:0 i 2:2)

14.08.1994: TSV Vestenbergsgreuth – FCB 1:0

Dwa lata później w sezonie 1994/95 Bayern z nowym trenerem Giovanni Trapatonnim czekała podróż do Norymbergi. Nie spotkali się tam jednak z gwiazdami FC Nurnberg, ale z amatorami TSV Vestenbergsgreuth. Różnica klas w tym spotkaniu nie była widoczna. Dzięki trafieniu Rolanda Steina drużyna TSV cieszyła się z awansu do drugiej rundy.

01.11.2000: 1. FC Magdeburg - FCB 5:3 (w rzutach karnych)

Ostatni raz Bayern przegrał z zespołem niższej klasy w sezonie 2000/01. W drugiej rundzie obrońca tytułu spotkał się z drużyną 1. FC Magdeburg. Przed 26 000 zachwyconych kibiców goście znaleźli się pod ogromną presją, a w 66 minucie Adolphus Ofodile strzelił bramkę na 1:0. W 78 minucie do bramki przeciwnika trafił Hasan Salihamidzic, który na boisku pojawił się parę minut wcześniej, swoim trafieniem doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki, więc zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Tutaj zaskoczył bramkarz gospodarzy, Miroslav Dreszer, który obronił strzały Jensa Jeremiesa i Giovane Elbera. Wynik końcowy brzmiał 5:3 dla 1. FCM. Gorzka porażka dla Bayernu, który czwarty raz w ciągu dziesięciu lat odpada w rozgrywek w ich początkowej fazie.

Rekordowe zwycięstwo przeciwko Waldberg
Obok tych przegranych, znajdują się zdecydowane zwycięstwa, jak 10:1 w meczu z SV Őstringen (25.08.19790, 8:0 przeciwko SC Jűlich (29.08.1981) czy 11:2 z drugoligowym Blau – Weiss Berlin (06.08.1988).
Również amatorzy DJK Wallberg ze strachem wspominają pojedynek z Bayernem  15.08.1997. Po 90 minutach było 16:1 dla Bayernu, do tej pory jest to najwyższe zwycięstwo FCB w historii Pucharu Niemiec.

źródło: fcbayern.de