Historyczne porażki i rekordowe zwycięstwa

„Puchar Niemiec ma swoje własne prawa”. Ile razy już były wypowiadane te słowa, kiedy to jakiś skromny klub pokonywał faworyta. Również takie sytuacje zdarzały się Bawarczykom. Oficjalna strona Bayernu popatrzała w przeszłość jeżeli chodzi o występy Monachijczyków i wypisała parę zaskakujących zdarzeń.

04.08.90: FV 09 Weinheim - FCB 1:0

W pierwszej rundzie sezonu 1990/91 FCB trafiło na FV 09 Weinheim. Amatorski klub pokonał zawodowców 1:0. Bohaterem spotkania został „Schwechi" Thomas Schwechheimer, który dał zwycięstwo swojej drużynie strzelając bramkę z rzutu karnego. W bramce wówczas bronił Raimond Aumann.

17.08.91: FCB - FC Homburg 2:4 (dogrywka)

Kolejny rok w Pucharze Niemiec również nie był udany dla Bawarczyków. Drugoligowy FC Homburg był w pierwszej rundzie gościem na Olympiastadion, przy swoich kibicach zawodnicy z Monachium nie powinni mieć praktycznie żadnych problemów. Lecz było inaczej, po bardzo walecznym meczu, który musiała rozstrzygnąć dogrywka to goście opuszczali murawę jako zwycięzcy z wynikiem 2:4. Obie bramki dla Bayernu strzelił Brazylijczyk Mazinho.

14.08.94: TSV Vestenbergsgreuth - FCB 1:0

Dwa lata później w sezonie 1994/95 Giovanni Trapattoni i jego drużyna udali się na Frankenstadion w Nürnbergii. Tam nie trafili na profesjonalistów lecz na amatorów TSV Vestenbergsgreuth. Żadnej dominacji nie było nic widać w tym meczu. Po trafieniu Rolanda Steina na 1:0 drużyna gospodarzy mogła się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

01.11.00: 1. FC Magdeburg - FCB 5:3 (rzuty karne)

Ostatnią porażką przeciwko drużynie z niskim poziomem gry była potyczka Bayernu w sezonie 2000/01. W drugiej rundzie obrońcy tytułu przegrali z FC Magdeburg. Przy 26.000 kibicach na Ernst-Grube-Stadion schodzili Bawarczycy z bardzo niezadowolonymi minami. W 66 minucie po bramce Adolphus Ofodile Bayern przegrywał 1:0, na szczęście uratował monachijczyków Hasan Salihamidzic który w 78 minucie strzelił bramkę wyrównującą. Tutaj wszystko mogły rozstrzygnąć tylko rzuty karne. Sporym zaskoczeniem okazał się bramkarz Magdeburga Keeper Miroslav Dreszer który obronił strzały Jensa Jeremiesa i Giovane Elbera. Końcowy wynik 5:3 dla drużyny FC Magdeburg.

Rekordowe zwycięstwo przeciwko Waldberg

Oprócz porażek były również znaczące wygrane, np. 10:1 przeciwko SV Östringen (25.08.1979), 8:0 przeciwko SC Jülich (29.08.1981), albo 11:2 przeciwko Blau-Weiß Berlin (06.08.1988).

Również amatorzy DJK Wallberg z myślą o spotkaniu przeciwko Bayernowi mają nie miłe wspomnienia. Po 90 minutach spotkanie zakończyło się wygraną Bawarczyków 16:1, do tej pory jest to najwyższa wygrana w Pucharze Niemiec.