DieRoten.pl

Hainer: Wierzę, że Hansi ukształtuje erę w Bayernie

11.12.2020, 09:04:37
FotoOlimpik

Nie tak dawno temu prezydent Bayernu Monachium, czyli Hertbert Hainer, udzielił obszernego i dwuczęściowego wywiadu dla niemieckiego portalu „Sport1”.

Herbert Hainer w pierwszej części wywiadu w dużej mierze odniósł się do osoby Hansiego Flicka, który przypomnijmy w przeciągu jednego roku zdobył łącznie pięć trofeów, czego nie udało się dokonać nigdy wcześniej żadnemu z trenerów Bayernu Monachium.

66-latek poruszył między innymi kwestię cech 55-latka, jego kontraktu oraz plotek łączących Niemca z rolą selekcjonera „Die Mannschaft”. Ponadto nie zabrakło także pytań o trofea, 2020 rok oraz atak słowny Uliego Honessa na agentów Davida Alaby wiele tygodni temu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia działacz bawarskiego klubu, to zachęcamy Was do przeczytania reszty jego wypowiedzi.

Herbert Hainer na temat:

…Hansiego Flicka:

„…Jestem pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób Hansi zdobywa te tytuły. Widząc nasz styl gry i zwycięstwa, wielu kibiców i ekspertów ciągle powtarzało: „Spójrzcie jak grają! To najlepsza drużyna na całym świecie!” To zasługa Flicka i jego stempel.”

…cech Flicka:

„…Poza swoją ogromną wiedzą piłkarską, Hansi korzysta również ze swoich umiejętności zarządzania ludźmi i nie tylko, dzięki czemu potrafi sprawić, że 25 piłkarzy walczy jeden za drugiego. Nasz zespół jest zorganizowany, zaś piłkarze mają radość z gry. Dostrzegam to na treningach.”

…kontraktu Flicka:

„…Czy jego umowa do 2023 roku jest za krótka? Nie. Hansi czuje się u nas dobrze i komfortowo. Nie musimy się martwić o jego kontrakt. Gdzie miałby lepiej niż u nas? Hansi jest szczęśliwy w naszym klubie, podobnie zresztą jak my. Cieszymy się, że Flick jest z nami i prowadzi zespół. Co do nowego kontraktu – to sprawa naszego kierownictwa sportowego. Kiedy tylko nadejdzie odpowiedni czas, to wszyscy zasiądą do rozmów.”

…plotek o zastąpieniu Loewa przez Flicka:

„…Hansi następcą Loewa? To zaszczyt zarówno dla nas, jak i samego Hansiego, że posiadamy trenera, o którym wszyscy mówią, że może zostać selekcjonerem. Jednakże kontrakt Hansiego z FCB obowiązuje do 2023 roku. Dlatego nie obawiam się, że Hansi nas opuści.”

…uksztaltowania ery przez Flicka w Bayernie:

„…Ufam Hansiemu, że ukształtuje erę w Bayernie dzięki sukcesom sportowym, człowieczeństwu, osobowości i radości, jaka panuje w naszym klubie. Uwierzcie mi, że nawet jeśli czasami byliśmy spięci na trybunach, to mimo wszystko wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Oglądanie tej drużyny sprawia nam wielką radość.”

…rozczarowania z braku obrony trypletu:

„…To byłaby błędna interpretacja, ponieważ w takim rozumowaniu musielibyśmy wygrywać każdego roku. Oczywiście to nie funkcjonuje w taki sposób. Mamy jednak ambicję i wolę, aby co roku walczyć o pełną pulę i wszystkie trofea.”

…2020 roku:

„…Rok 2020 był niezwykle bogaty w wydarzenia. Z jednej strony odnieśliśmy ogromny sukces. Z drugiej strony pandemia miała wpływ na nasze społeczeństwo, nasze współistnienie i oczywiście także na piłkę nożną. Nawet ja, mając 66 lat, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem w swoim dotychczasowym życiu.”

…długości swojej prezydentury:

„…Zostałem wybrany na 3 lata i chcę pełnić swoje obowiązki najlepiej, jak potrafię. Wtedy zobaczymy co dalej. Ale oczywiście lubię tę pracę, bo szaleję na punkcie sportu i piłki. Uwielbiam to! Należy odegrać swoją rolę. To ważne, aby klub mógł odnosić sukcesy w przyszłości.”

…Hoenessa i jego oświadczeń nt. Alaby:

„…Uli jest zawsze po naszej stronie i wszyscy doceniamy, że nadal wnosi wkład swoim doświadczeniem do naszego klubu. Uczynił z Bayernu klub, jakim jest dzisiaj - i zawsze będzie walczył o swoje dobro swojego klubu, kiedy tylko uzna to za konieczne i potrzebne. Bayern jest w jego sercu.”

…KMŚ:

„…Oczywiście, że weźmiemy udział. Hansi i piłkarze są zdeterminowani, aby zdobyć szóste trofeum. Podobnie zresztą jak ja. Chcemy dołożyć szóste trofeum.”

…kryzysu:

„…Dzięki Bogu, Bayern radził sobie dobrze ekonomicznie w poprzednich latach. Kryzys wywarł na nas wpływ - a mimo to stosunkowo łatwo przejdziemy przez te trudne miesiące, ponieważ mamy solidne podstawy ekonomiczne. Nie ma powodów do zmartwień w przypadku finansów naszego klubu.”

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama12.12.2020 11:50
Ta era już się rozpoczęła. Niech zostanie jak najdłużej, bo sukces możemy powtórzyć w 2021, jeśli nie będzie kontuzji.
11.12.2020 20:36
Gdyby Flick faktycznie chciał prowadzić kadrę to jestem pewny że nikt w Monachium problemu by mu nie robił:)
11.12.2020 11:57
Z trenera na kilka spotkań przez tymczasowego do końca rundy do stałego jest tak samo szybka droga do byłego trenera więc takie deklaracje o dekadach tylko pięknie brzmią.
11.12.2020 09:17
Ja też myślę że to jest trener na lata.