Grad bramek w szczytnym celu

Zabawa, ponad tuzin bramek i jeden milion euro na szczytny cel - mecz towarzyski pomiędzy drużyną Olivera Pochera i Bayernem okazał się wielkim sukcesem akcji "Ein Herz für Kinder". Wynik spotkania 13:0 (5:0) przy 50.000 kibiców na Veltins Arena był sprawą drugorzędną. Dzień po wygranej 2:0 z 1. FC Köln, trener Bayernu Louis van Gaal zdecydował, by dać odpocząć kilku zawodnikom. Przeciwko takim sławom jak: Oliver Pocher, Johannes B. Kerner, Mario Basler, Thomas Häßler, Ebbe Sand oraz graczom hobbystom, Miroslav Klose ustrzelił 5 bramek.

Od początku spotkanie nabrało jednostronnego charakteru, a w centrum uwagi był bramkarz Stefan Wessels. Były zawodnik Bayernu wybronił wiele strzałów Bawarczyków i tym samym uchronił swój zespół przed jeszcze większą porażką.

Pierwsza bramka padła dopiero po 10 minutach, a jej autorem był Klose. Görlitz (12.), Schweinsteiger (14.) oraz znowu Klose (25., 28.) zdobyli kolejne bramki dla zespołu w pierwszej połowie. Po zmianie stron kolejni Bawarczycy wpisali się na listę strzelców: Anatoliy Tymoshchuk (57.), Klose (64., 81.), Baumjohann (67.), Martin Demichelis (70.), Philipp Lahm (74.), José Sosa (76.) oraz Hamit Altintop (87./rzut karny).

W grudniu zeszłego roku, sieć lokali fitness wygrała licytację na rzecz „Ein Herz für Kinder“. Za kwotę 1 miliona euro dostała możliwość gry przeciwko Bayernowi Monachium. Mecz z drużyną Pochera był ostatnim z pięciu podczas 10-dniowego zgrupowania w Donaueschingen.

Sportfreunde Pocher - FC Bayern 0:13 (0:5)

FC Bayern:  Rensing (46. Butt) – Görlitz (46. Ottl), Van Buyten (46. Lell), Badstuber (46. Demichelis), Braafheid (46. Lahm) – Altintop, Tymoshchuk, Schweinsteiger (70. Breno) - Sosa, Baumjohann - Klose

Sędzia:  Christian Bandurski (Essen)

Widzów:  50.000

Gole:  0:1 Klose (10.), 0:2 Görlitz (12.), 0:3 Schweinsteiger (14.), 0:4 Klose (25.), 0:5 Klose (28.), 0:6 Tymoshchuk (57.), 0:7 Klose (64.), 0:8 Baumjohann (67.), 0:9 Demichelis (70.), 0:10 Lahm (74.), 0:11 Sosa (76.), 0:12 Klose (81.), 0:13 Altintop (87./rzut karny)