Goretzka zapewnia remis

Wczorajszego późnego wieczoru w ramach czwartej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej odbył się pierwszy mecz z udziałem zawodników Bayernu Monachium.

Choć w pierwszej połowie Niemcy nie grali zbyt dobrze, to w drugiej części pojedynku podopieczni Joachima Loewa pokazali się z o wiele lepszej strony. Koniec końców mecz towarzyski na Volkswagen Arenie w Wolfsburgu zakończył się remisem 1:1.

Spotkanie nie ułożyło się najlepiej dla ekipy „Die Mannschaft”, albowiem już w dwunastej minucie do bramki gospodarzy trafił nie kto inny, a Luka Jovic. Warto wspomnieć, że dla młodego napastnika Eintrachtu Frankfurt był to debiut w reprezentacji narodowej Serbii.

Co prawda nasi sąsiedzi zza Odry mieli kilka dobrych sytuacji, ale goście z półwyspu Bałkańskiego również kreowali sobie dobre okazje bramkowe. Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem 1:0 na rzecz „Оrlovi”. Druga część meczu należała już do Kimmicha i spółki.

W przerwie Loew zdecydował się dokonać dwóch zmian, ale najważniejsza z nich nastąpiła w 56. minucie, kiedy to na murawie zameldował się Leon Goretzka. Pomocnik Bayernu Monachium dał bardzo dobrą zmianę, co poskutkowało trafieniem na 1:1 kilkanaście minut później.

Mimo starań niemieccy piłkarze nie zdobyli już drugiej bramki, zaś starcie na Volkswagen Arenie zakończyło się remisem. Zgodnie z przewidywaniami niemieckiej prasy od początku zagrało łącznie trzech zawodników „Gwiazdy Południa”.

Kapitan i numer jeden w bramce „Die Mannschaft” Manuel Neuer – rozegrał pierwszą połowę, po czym został zmieniony przez ter Stegena. Z kolei Niklas Suele oraz Joshua Kimmich rozegrali pełne 90 minut. Goretzka, który wszedł z ławki zagrał 34 minuty. Serge Gnabry znalazł się poza kadrą (dopiero dziś wznowi treningi).

Niemcy: Neuer (46’ ter Stegen) – Klostermann (90’ Kehrer), Tah, Suele, Halstenberg – Kimmich, Guendogan – Brandt (56’ Goretzka), Havertz (46’ Reus), Sane (90’ Schulz) – Werner

Bramki: 1:0 (12’ Jovic), 1:1 (69’ Goretzka)