DieRoten.pl
Reklama

Giula Gwinn nie zagra na mundialu

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Dokładnie 20 lipca 2023 roku rozpocznie się kolejny wielki turniej w kobiecej piłce nożnej – mowa o mistrzostwach świata.

Gospodarzem nadchodzącego mundialu będą Stany Zjednoczone, zaś o złoto powalczą dokładnie 24 reprezentacje narodowe – w tym Niemki, które reprezentuje najwięcej piłkarek Bayernu Monachium.

Niestety, ale wśród powołanych zawodniczek przez Martinę Voss-Tecklenburg zabrakło miejsca dla Giulii Gwinn, która choć w pełni wyleczyła już kontuzję zerwanego więzadła krzyżowego w kolanie, to nie miała żadnej praktyki meczowej w rundzie wiosennej.

Co prawda młoda defensorka powróciła do kadry FCB Frauen na ostatnią kolejkę ligową, ale trener Straus nie chcąc podejmować zbędnego ryzyka, nie wpuścił zawodniczki na boisko.

Koniec końców selekcjonerka niemieckiej reprezentacji narodowej podjęła trudną, choć z jej strony słuszną decyzję, aby nie powoływać obrończyni z bawarskiego klubu. Niemniej jednak kibice w mediach społecznościowych już tęsknią za Gwinn, która uchodzi za jedną z najlepszych oraz najbardziej lubianych niemieckich piłkarek.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...