DieRoten.pl
Reklama

Gisdol: Bayern pokazał swoją klasę

fot.
Reklama

Po rozegraniu 22 kolejek w niemieckiej pierwszej Bundeslidze, na pierwszym miejscu niezmiennie pozostają obrońcy tytułu, czyli zawodnicy Bayernu Monachium.

Póki co mistrzowie Niemiec ugrali 46 punktów – na wynik ten przełożyło się 14 zwycięstw, 4 remisy oraz 4 porażki. Zaraz za ich plecami plasuje się z kolei RB Lipsk z dorobkiem 45 oczek. Podium zamyka Borussia Dortmund, która po 22 spotkaniach może pochwalić się 42 punktami.

Nie dalej jak wczoraj podopieczni Hansiego Flicka pokonali na wyjeździe ekipę 1. FC Koeln 4:1. Mimo doskonałej wręcz pierwszej połowy, w drugich 45 minutach monachijczycy wrzucili niższy bieg i nie prezentowali się już tak dobrze, podczas gdy drużyna „Koziołków” kilkukrotnie wypracowała sobie idealne wręcz okazje.

Na całe szczęście w bramce bawarskiego klubu stał 33-letni Manuel Neuer, który spisywał się wręcz fenomenalnie. Jako że Hansi Flick z racji przeziębienia opuścił konferencję prasową, to na pytania dziennikarzy chętnie odpowiadał trener Kolonii – Markus Gisdol.

W pierwszej połowie mogliście zauważyć, że nadal się rozwijamy. Bayern zaś pokazał swoją klasę. Byliśmy zbyt pasywni i nie byliśmy wystarczająco odważni powiedział opiekun Koeln.

− Miałem nadzieję, że zostaniemy w grze dłużej. Jednakże w drugiej połowie prezentowaliśmy się już lepiej. Chłopcy mogą się czegoś nauczyć mając na uwadze obie połowy podsumował Markus Gisdol.

Mistrzowie Niemiec na przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli teraz nieco mniej czasu, albowiem w najbliższy piątek rywalem podopiecznych Hansiego Flicka będzie SC Paderborn. Początek starcia na Allianz Arenie dokładnie o 20:30.

Źródło: FC.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...