DieRoten.pl

Fruechtl: Wiele się nauczyłem od Neuera i Tapalovica

23.03.2023, 09:27:28
Photogenica

Zeszłego lata klub ze stolicy Bawarii opuściło dwóch wychowanków i bramkarzy – wśród nich wymienić można Christiana Fruechtla.

Jeśli mowa o niemieckim bramkarzu, to zasilił on szeregi austriackiego SK Austria Wiedeń, gdzie został z miejsca nowym numerem jeden w bramce.

Wczoraj Christian Fruechtl udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego „RAN”, w którym to odniósł się między innymi do swojego czasu spędzonego w Bayernie. 23-latek nie ukrywa, iż mógł się nauczyć bardzo wiele nie tylko od Manuela Neuera, ale i również Toniego Tapalovica.

− Jako bramkarz oczywiście od Manuela Neuera. Ale ówczesny trener bramkarzy, Toni Tapalovic, bardzo mnie motywował – powiedział Fruechtl.

− Kiedy w porze obiadowej wszyscy poszli do domu, on został na Saebener Strasse i przeprowadził ze mną dwugodzinny trening indywidualny. To mówi o nim wszystko – dodał.

Pozostając jeszcze przy osobie Toniego Tapalovica, młodego golkipera zapytano również, czy był w stanie zrozumieć zaskoczenie i szok całego zespołu, a zwłaszcza Neuera, kiedy Bayern potwierdził zwolnienie trenera bramkarzy.

− Absolutnie, w pełni rozumiałem to zaskoczenie. Nie znam okoliczności, ale doświadczyłem Tapy jako lojalnego pracownika i wybitnego trenera bramkarzy – podsumował Christian Fruechtl.

źródło: RAN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)23.03.2023 19:53
Pamiętam że swego czasu też był to wielki talent:(
23.03.2023 11:56
23.03.2023 11:53
@Mathias
Za 2-3 lata to on może dopiero Austrie Wiedeń opuści i na pewno nie będzie to ruch do Bayernu. Gość jeszcze nic wielkiego nie pokazał żeby nawet myśleć o jego powrocie do Bayernu. Jak trafi do np. średniaka Bundesligi i tam coś sobą zaprezentuje i będą to naprawdę nieprzeciętne umiejętności to wtedy coś można myśleć, bo póki co to jeden z kilkunastu młodzików, którzy się od nas odbili w ostatnich kilku latach i małe szanse, że wrócą.
23.03.2023 10:58
No wiadomka ze sie nauczył od Nuera przecież to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie
23.03.2023 09:35
W Bayernie raczej numerem 1 nie będzie i dobrze, że zmienił klub ale może za 2-3 lata wróci do Bayernu jako podstawowy gracz bo ambicje i potencjał ma.