DieRoten.pl
Reklama

Fruechtl: Pokonanie Neuera jest prawie niemożliwe

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Zeszłego lata Bayern Monachium potwierdził odejście kilku młodych graczy – wśród nich wyróżnić można dwóch bramkarzy.

Mowa o dwójce takich golkiperów jak Ron-Thorben Hoffmann oraz Christian Fruechtl, którzy trafili kolejno do Eintrachtu Brunszwik oraz SK Austrii Wiedeń.

Jeśli mowa o drugim z wyżej wspomnianych bramkarzy, to jakiś czas temu Fruechtl udzielił wywiadu dla „RAN”, w którym odniósł się do wielu tematów związanych ze swoją przeszłością w bawarskim klubie. 23-latek poruszył między innymi kwestię rywalizacji z Manuelem Neuerem.

− Oczywiście jest to bardzo, ale to bardzo trudne, gdy ma się przed sobą Manuela Neuera, najlepszego bramkarza na świecie od wielu lat – powiedział Fruechtl.

− Pokonanie go w rywalizacji jest prawie niemożliwe. Ale wiele wyniosłem z tego czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i profesjonalizm – dodał wychowanek Bayernu.

W trakcie swojej wieloletniej przygody z bawarskim klubem, Christian miał okazję zdobyć z monachijczykami łącznie 11 tytułów (z czego osiem z pierwszą drużyną).

− Nie postrzegam siebie jako wielokrotnego mistrza Niemiec, ale miałem też mały wkład w ten sukces. Piłka nożna to sport zespołowy, w którym każdy ma udział w sukcesie, nawet trzeci bramkarz. Chodzi również o to, aby utrzymać wysoki poziom na treningach – podsumował Christian Fruechtl.

Źródło: RAN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...