DieRoten.pl

Fruechtl: Pokonanie Neuera jest prawie niemożliwe

28.03.2023, 08:40:21
Ł. Skwiot

Zeszłego lata Bayern Monachium potwierdził odejście kilku młodych graczy – wśród nich wyróżnić można dwóch bramkarzy.

Mowa o dwójce takich golkiperów jak Ron-Thorben Hoffmann oraz Christian Fruechtl, którzy trafili kolejno do Eintrachtu Brunszwik oraz SK Austrii Wiedeń.

Jeśli mowa o drugim z wyżej wspomnianych bramkarzy, to jakiś czas temu Fruechtl udzielił wywiadu dla „RAN”, w którym odniósł się do wielu tematów związanych ze swoją przeszłością w bawarskim klubie. 23-latek poruszył między innymi kwestię rywalizacji z Manuelem Neuerem.

− Oczywiście jest to bardzo, ale to bardzo trudne, gdy ma się przed sobą Manuela Neuera, najlepszego bramkarza na świecie od wielu lat – powiedział Fruechtl.

− Pokonanie go w rywalizacji jest prawie niemożliwe. Ale wiele wyniosłem z tego czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i profesjonalizm – dodał wychowanek Bayernu.

W trakcie swojej wieloletniej przygody z bawarskim klubem, Christian miał okazję zdobyć z monachijczykami łącznie 11 tytułów (z czego osiem z pierwszą drużyną).

− Nie postrzegam siebie jako wielokrotnego mistrza Niemiec, ale miałem też mały wkład w ten sukces. Piłka nożna to sport zespołowy, w którym każdy ma udział w sukcesie, nawet trzeci bramkarz. Chodzi również o to, aby utrzymać wysoki poziom na treningach – podsumował Christian Fruechtl.

źródło: RAN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)28.03.2023 18:31
Swego czasu był reklamowany jako wielki talent i następca Manu w przyszłości:(
28.03.2023 12:45
2-3 lata pogra w Wiedniu i może lepsza liga, kto wie
28.03.2023 09:11
Christian Fruechtl ma potencjał i jestem ciekaw jak rozwinie się jego kariera. Może kiedyś będzie grać w dobrym klubie ale jeszcze długa droga przed nim.