Michael Olise błyszczy w ostatnich miesiącach na skrzydle, ale nie gorzej radzi sobie na "dziesiątce". Ostatnio został przesunięty do środka do środka boiska i taka roszada dała świetne efekty francuskiej kadrze.
W pierwszej połowie meczu z Senegalem Francja nie mogła znaleźć sposobu na defensywę rywala. W przerwie selekcjoner “Trójkolorowych”, Didier Deschamps, zdecydował się na taktyczną korektę i przesunął Olise do środka boiska.
Efekty przyszły niemal natychmiast, a Francja zaczęła dominować i wygrała 3-1. Zawodnik Bayernu Monachium odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.
Według doniesień francuskiej stacji Canal+, sztab trenerski Francji dokładnie przeanalizował tę taktyczną zmianę i uznał ją za kluczowy element zwycięstwa nad Senegalem. Deschamps ma podobno poważnie rozważać, czy nie ustawić Olise’a na “dziesiątce” na stałe.
Już dzisiaj Francuzi zmierzą się z Irakiem o godzinie 23:00 i poznamy odpowiedź na pytanie, czy to tylko medialne spekulacje…
Komentarze